najvýkonnejší Peugeot - 508 PSE

0 – 100 km/h za 4,3 s

508 Peugeot Sport Engineered bude mať 4 jazdné módy, pričom plný výkon budete môcť využiť len v tom najšportovejšom režime. V ňom vystrelíte na stovku len za 4,3 sekundy s maximálnou rýchlosťou obmedzenou na 250 km/h. V čisto elektrickom móde, ktorý nájde svoje uplatnenie hlavne v meste, bude mať 508-čka PSE dojazd 50 km. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

Podvozok špeciálne upravili nielen v oblasti tuhosti, ale aj svetlej výšky. Takisto riadenie prešlo zmenami aby bolo presnejšie, efektívnejšie a aby mal vodič na volante čo najlepšiu odozvu. Model bude obúvať pneumatiky z dielne Michelin. Konkrétne 245/35 R20 Pilot Sport 4S, ktoré by mali autu priniesť väčšiu priľnavosť a dovoliť vám tlačiť ho na svoje limity.

„Elektrifikácia nám umožnila vyvinúť najšportovejší model, aký kedy Peugeot predstavil. Snívali sme o tom a teraz sme ten sen zrealizovali,“ Bruno Famin, Peugeot Sport CEO.

Ostrý sedan dostal aj aerodynamický balíček. Rôzne klapky a krídelka (niektoré sú vytlačené 3D tlačiarňou) zefektívňujú obtekanie vzduchu auta a jeho chladenie. Auto by sa malo dostať aj do sériovej produkcie s výkonom okresaným na približne 257 kW (350 koní). To by z neho spravilo najvýkonnejší sériovo vyrábaný model francúzskej automobilky vôbec. Podľa Peugeotu, hlavným súperom 508 PSE bude Audi S4. 

Dizajn auta dopĺňa aj špeciálna farba s názvom „Selenium Grey“, ktorá sa mení v závislosti od svetla, vďaka opalizujúcim časticiam nachádzajúcim sa v laku. Neviem si pomôcť, no dizajn auta mi neskutočne pripomína obrnený Peugeot 605 z filmu Taxi 2. :)

Každopádne za mňa má Peugeot Sport jednoznačne palec hore.