Nové materiály a farebné kombinácie

Veľké a jasne čitateľné kruhové prístroje umiestnené v prístrojovom štítku pôsobia vďaka novému grafickému spracovaniu prepracovanejšie. Škoda predstavila aj niekoľko noviniek z oblasti materiálov a farebného spracovania interiéru. Vo verzii Ambition je k dispozícii nová čiernohnedá kombinácia poťahov, palubná doska je celá v čiernom prevedení. Ostatné výbavové verzie dostali nové vzory poťahových materiálov. V triede kompaktných vozidiel definuje Octavia naďalej merítka ponuky priestoru. Vo verziách liftback i kombi majú cestujúci na zadných sedadlách pred kolenami 73 milimetrov – to je hodnota úrovne áut strednej triedy. Kufor liftbacku ponúka 590, resp. 1580 litrov (pri sklopených zadných operadlách sedadiel), vo verzii kombi je to 610, resp. 1740 litrov. Pokiaľ sa sklopia operadlá zadných sedadiel a operadlo sedadla predného spolujazdca (voliteľná výbava pre Ambition a Style) zmestia sa do auta predmety dlhé až 2,92 metra.

Pri výbere infotainmentu môžete voliť medzi systémami Swing (základné) a Bolero, rovnako ako medzi navigačnými systémy Amundsen a Columbus. Všetky štyri systémy patria do najnovšej generácie prístrojov, ktoré prekvapia rýchlym fungovaním a jednoduchou obsluhou. Ako je pre vozidlá značky Škoda typické, je možné ich základné funkcie ovládať pomocou fyzických tlačidiel a ovládačov. Už na ľahký dotyk reaguje dotyková obrazovka. V prípade systému Bolero, Amundsen a Columbus je displej prevedený v novom hodnotnom sklenenom dizajne.

Aj základný infotainment Swing ponúka rozsiahlu konektivitu až po platformu SmartLink+. Tá je plne kompatibilná so štandardmi MirrorLink, Apple CarPlay a Android Auto. Vďaka ním sa dá celý rad aplikácií zo smartfónu využívať aj pomocou displeja auta. Príplatková funkcia SmartGate umožňuje prenos dát z auta do chytrého telefónu a s určitými aplikáciami následne dáta aj inteligentne využívať. Hudobný systém Bolero (sériová výbava verzie Laurin & Klement) prináša 8" dotykový displej s vysokým rozlíšením, v sklenenom dizajne a snímačom priblíženia: pokiaľ sa prst priblíži, je aktivovaný režim obsluhy, umožňujúci posúvanie scrollovanie a zadávanie znakov. Vo výbave je aj pripojenie na internet, ktoré ocenia hlavne rodiny s deťmi a množstvo simply clever riešení, ktoré sú pre Škodu tak typické. Tešíme sa na test!