Nový Golf GTI TCR na začiatku predstavili len ako koncept. Nebolo celkom isté, že sa skutočne dostane do sériovej výroby. Dnes to však už isté je, nový Golf je za dverami a na poslednú chvíľu predstavená verzia Golf GTI TCR možno bude v budúcnosti vyhľadávaným artiklom. Je zrejmé, že ich neurobia veľa a prichádza to skutočne neskoro, no VW má pre priaznivcov supersilných predokoliek konečne odpoveď na mnohé výzvy konkurentov, ktorí na prednú nápravu už dávno posielajú viac než 250 koní...

Za príplatok dostupné 19-palcové disky sú v pakete so zvýšením maximálnej rýchlosti.

Okrem zvýšenia výkonu na 213 kW (290 k) tu máme aj lepšie dynamické parametre. Na 100 km/h zrýchli za 5,6 sekundy a maximálka je elektronicky limitovaná na 250 km/h. V balíku s 19-palcovými diskami (sériovo s 18-palcovými) dostanete posunutý obmedzovač na 260 km/h. Jediná možnosť je 7-stupňové DSG, manuál bohužiaľ nie.

K zvýšenému výkonu dostanete tiež bohatšiu sériovú výbavu. V sérii sú napríklad LED svetlomety, Front Assist, digitálny displej, červené bezpečnostné pásy alebo športový volant s perforovaním a červenou značkou na 12-tich hodinách.

Športový volant má červenú linku na úrovni 12 hodín.

Dizajnové zmeny zahŕňajú strešný spojler, difúzor vzadu, čierne spätné zrkadlá alebo logo TCR, ktoré sa premieta pod prednými dverami pri ich otvorení. Cenovo je TCR vysoko nad hlavným nepriateľom Hyundai i30N. Ten začína na približne 31-tisíc eur, Golf GTI TCR v Nemecku na nemalých 38 950 eur.

Zdroj foto: Volkswagen