VW Golf je pre automobilku Volkswagen bezo sporu najdôležitejší model. Nič na tom nemení ani fakt, že na trh prichádzajú prvé elektromobily z rodiny ID, Golf naďalej ostáva tým, kto plní koncernovú pokladnicu najvýraznejšie. Volkswagen mu preto už historicky vždy venuje patričnú pozornosť. Ôsma generácia klope na dvere, prichádza tak čas na jej postupné oficiálne odhaľovanie.

Divadlo sa začína

Na postupné odhaľovanie jednotlivých automobilových noviniek sme si už zvykli, patrí to k žánru veci. Marketingové oddelenia len šikovne využívajú vrodenú ľudskú zvedavosť a dobre miereným a správne načasovaným uvoľňovaním oficiálnych informácií udržiavajú novinku v pozornosti verejnosti aj médií. A prečo nie? Spolu so Škodou Octavia IV sa tak na scéne začína postupne odhaľovať aj VW Golf VIII.

Palubná doska Golfu VIII dostane, podobne ako súčasné Mercedesy, veľký panel združujúci niekoľko displejov a dotykových plôch.

Inak bude navrhnutá aj stredová konzola, celkovo urobí Golf VIII v kabíne výrazný skok.

Dvojča ID.3

Už z prvej oficiálnej skice je jasné, že Volkswagen štartuje éru nového dizajnového jazyka. Nový Golf VIII v detailoch akoby elektrickému ID.3 z oka vypadol. Je to zle? Nemyslíme, fabrika sa netají ambíciou stavať najmodernejšie autá šité na mieru mladšej generácii, a toto by mohla byť cesta. S prvou skicou exteriéru Volkswagen uvoľnil aj podobu palubnej dosky s veľkým, dokonca jemne zvlneným displejom, ktorý tvoria tri segmenty (dotykové ovládače naľavo od prístrojového štítu, samotný digitálny prístrojový panel a veľký stredový displej). Už z toho je zrejmé, že nový Golf mení filozofiu a z relatívne konzervatívneho modelu stáča svoju orientáciu smerom k online svetu, aplikáciám a mladej klientele. Zaujímavo sú tvarované aj výduchy ventilácie po celej šírke palubnej dosky.

Na ďalšie informácie a fotografie si musíme počkať, vzhľadom na dvojtýždňový odstup od svetovej premiéry však môžeme očakávať ďalšiu nádielku oficiálnych informácií už čoskoro

Volkswagen ukázal aj postupný vývoj svojho bestselleru.