Marketingové oddelenie Volva vypustilo do svete obrázok so siluetou vozidla, ale aj detailné zábery na masku a svetlomety.
Volvo XC60 2. generácie

Aj 2. generácia XC60 ponesie nový dizajnový smer značky

Volvo poodhalilo XC60. Ukázalo siluetu vozidla, ale aj detailné zábery na masku a svetlomety. Nie je prekvapením, že aj nové Volvo XC60 bude niesť dizajn podobný typom XC90, S90 a V90. Vzhľad týchto áut je totiž veľmi vydarený. Je konzervatívny, ale pritom sa od nemeckej konkurencie poriadne líši.


Interiér sa bude niesť tiež v podobnom duchu, ako pri posledných výtvoroch automobilky. Uprostred palubnej dosky tak nebude chýbať dotyková obrazovka vylepšeného infotainmentu Sensus.

Volvo XC60 2. generácie

XC60 bude zdieľať časť techniky s typmi XC90, S90 a V90

V ponuke aj plug-in hybrid

Čo prinesie novinka z pohľadu techniky? Keďže nové XC60 stojí na platforme SPA (Scalable Product Platform), dostane štvorvalcové motory rovnako ako autá série 90 (XC90, S90, V90). V ponuke tak bude 2,0 litrový turbodiesel, 2,0 litrový turbobenzín a plug-in hybrid. Počas životného cyklu by mala prísť aj plne elektrická verzia.


Volvo ukáže sériovú podobu typu XC60 už 7. marca na autosalóne v Ženeve. Po stredne veľkom SUV budú nasledovať ďalšie autá série 60 (sedan S60 a kombi V60).

Zdroj: carscoops