Vrcholná verzia Aertonu by mala dostať motor V6 (pravdepodobne 3,0 TFSI od Audi), ktorému bude pomáhať elektromotor.
VW novinky 2017

Tiguan Allspace ponúkne tretí rad sedadiel

Tiguan Allspace príde s rázvorom dlhším o 11 cm a možnosťou dokúpenia tretieho radu sedadiel. V tom prípade bude v kabíne priestor až pre 7 ľudí. V 5-miestnej verzii zostane viac priestoru na nohy a na batožinu. Ponuka motorov by mala byť rovnaká ako v prípade menšieho Tiguanu.

VW novinky 2017

Typ Aerton nahradí CC a stane sa vlajkovou loďou značky

Volkswagen Aerton bez maskovania uvidíme prvýkrát na marcovom autosalóne v Ženeve. Má ísť o novú vlajkovú loď značky. Pod kapotou budú určite 2,0 litrové motory TSI a TDI. Vrcholná verzia by však mala dostať motor V6 (pravdepodobne 3,0 TFSI od Audi), ktorému bude pomáhať elektromotor. Zatiaľ nie je známe, či bude táto verzia dostupná len pre americký trh, alebo ju uvidíme aj v Európe.

VW novinky 2017

Up! GTI bude svižnou nákupnou taškou

Poslednou novinkou v roku 2017 bude malý Up! GTI. Hot-hatch dostane síce len trojvalec 1,0 TSI s výkonom 85 kW (116 koní), no nemali by sme zabúdať na to, že prvý Golf GTI mal podobný výkon (110 koní). Pri športových autách hrá totiž zásadnú úlohu hmotnosť. No so zrýchlením na stovku za 8,8 sekundy nebude najmenšie GTI žiadnym okruhovým náradím, skôr svižná nákupná taška. :-)