Multivan T7 na platforme MQB?

Volkswagen odštartoval revolúciu, svoj najpopulárnejší model (mnohí odborníci hovoria, že Multivan má väčšiu reputáciu než Golf či Passat) totiž kompletne prekopal a posiela ho na trh s podstatne pozmenenou technikou. Prvýkrát v histórii ho totiž postavili na platforme známej z bežných osobných kompaktov. Automobilka tak reaguje na veľmi prísnu emisnú legislatívu, ktorú by s robustným základom doterajších Multivanov už nesplnila. Vedenie tak dospelo k neľahkému rozhodnutiu – použiť upravenú podvozkovú platformu MQB, teda rovnaký základ, na akom už jazdí aktuálny Golf.

Na tejto špionážnej fotke zo servera Motor1 vidieť rozdiel medzi aktuálnym Multivanom T6.1 a pripravovaným Multivanom T7.

Transporter a Multivan už nebudú to isté

Tým pozornejším určite napadlo, ako bude úžitková verzia Multivanu známa pod názvom Transporter schopná s platformou MQB plniť tvrdé a nekompromisné požiadavky na užitočnú hmotnosť verzií Transportera. Odpoveď je jednoduchšia, než si myslíte, fabrika ich totiž už nepostaví na rovnakých základoch. Kým Multivan bude subtílnejším osobným modelom, Transporter zostane poctivou robustnou dodávkou, ako sme ho poznali doteraz. „Bude mať komfort a rozmery osobného auta, s priestorom a flexibilitou vanu,“ povedal na adresu nového Multivanu T7 Carsten Intra z predstavenstva automobilky. Fabrika sa koniec koncov netají tým, že Multivan T7 má byť alternatívou aj pre zákazníkov súčasného modelu Sharan.