Asi by sme mali v prvom rade zdôrazniť, že podmienky v tomto teste neboli za žiadnych okolností kontrolované, metodické či akokoľvek systematicky nastavené tak, aby z neho vypadlo nejaké vedecké múdro typu „Lexus je lepší ako BMW“ alebo naopak.

Na nič takého si Mat Watson a jeho tím z internetovej stránky Carwow a rovnomenného kanálu na YouTube nerobia nárok. Mat a jeho partia sú obvykle známi tým, že proti sebe – hlavne kvôli zábave – postavia na šprintoch hromadu zaujímavých áut a niekedy dokonca i monoposty F1, tentoraz bol ale ich program trochu iný.

S banglovým BMW 735i (E65) a Lexusom LS 430 vyrazili do terénu a hľadali odpoveď na pomerne málo kladenú otázku, ktorá z týchto dvoch luxusných osemvalcových limuzín je lepším offroadom.

A pretože išlo o z premávky vyradené vozidlá s fungujúcimi pohonnými jednotkami, rozhodli sa v závere zistiť, ktoré z nich vydrží dlhšie jazdiť bez oleja. Vypustili náplne oboch áut, naštartovali a... po prvých tridsiatich sekundách sa nestalo v zásade nič, ak teda budeme ignorovať zmenu zvuku oboch V8.

Aj preto Mat následne zavelil zvýšiť otáčky najprv na 3000 ot./min. a potom až do obmedzovača, čo jeden z motorov už nezvládol. Čo predviedol druhý, pomerne dosť prekvapuje. Hlavne s ohľadom na jeho nie úplne dokonalú reputáciu. Ako sme ale spomenuli. Hlášky o kvalite by mali ísť aj po tomto videu bokom, ani v najmenšom totiž nevieme, v akej kondícii boli tieto autá pred samotným testom.

zdroj: Carwow