Plug-in hybridné SUV Lynk&Co 01 je prvým počinom spoločnosti Lynk&Co, ktorá chce v EÚ predávať podľa úplne nových obchodných štandardov. Auto je totiž pripravené najmä pre mladú generáciu, ktorá je zvyknutá za užívanie produktov platiť skôr v splátkach a zriedkakedy majú potrebu niečo skutočne aj vlastniť. Číňania tak chcú získať výhodu nad tradičnou európskou konkurenciou.

Mesačné paušály

Lynk&Co bude za užívanie svojich áut účtovať mesačné poplatky (podobne ako za mobilný telefón), ktoré si bude môcť klient vybaviť online alebo osobne na niektorej z pobočiek automobilky. Európske zastúpenie chce nastaviť niekoľko paušálov podľa intenzity využívania áut a doplnkových služieb, každý zákazník si tak bude môcť našpecifikovať program presne podľa vlastných požiadaviek. Súčasťou splátok bude poistenie a všetky administratívne poplatky súvisiace s používaním auta v danej lokalite. Zaujímavosťou je, že ak budú klienti svoj Lynk&Co 01 zdieľať, resp. sa zapoja do programu zdieľania, Číňania im dajú zľavu z mesačných paušálov. To však nie je všetko, časť áut bude určená na jednorazové použitie, stačí teda zaplatiť jednorazovú platbu a auto použiť (niečo ako klasická požičovňa).

Hybridné SUV si budete môcť kúpiť, alebo predplatiť formou niekoľkých druhov mesačných paušálov.

Aj pre konzervatívnych klientov

Lynk&Co 01 bude samozrejme k dispozícii aj pre ľudí, ktorí si ho chcú kúpiť. Aj tu však budú Číňania iní, než zvyšok konkurencie, auto totiž bude k dispozícii len v jednej výbave a tá bude maximálna, teda v aute bude všetko, čo vie výrobca ponúknuť. K dispozícii však budú dve verzie podľa pohonu – klasický hybrid s výkonom 132 kW (180 k) a plug-in hybrid naladený na 140 kW (190 k). Prvú pobočku v Európe otvorí Lynk&Co v Holandsku, nasledovať bude Švédsko a neskôr ďalšie krajiny EÚ.