Nemecký denník Bild navštívil hotel a takýto typ ubytovania si vyskúšal priamo v praxi. Zaujímavosťou je, že autovýťah dokážu ubytovaní hostia komfortne otvoriť prostredníctvom mobilného telefónu. Mimochodom, cena jedného výťahu je 100-tisíc eur a vnútri nájdete zlaté, na mieru nadizajnované lampy.

Samotná hotelová izba má 32 metrov štvorcových a zaplatíte za ňu sumu od 159 eur za noc. Zatiaľ čo oddychujete na hoteli alebo sa venujete inej práci, môžete naživo sledovať svoje auto počas toho, ako sa práve nabíja vo svojom vyhradenom boxe - samozrejme, len v prípade, že vlastníte elektromobil.

Najmä pre ľudí z biznisu

Hoci novinka istotne zaujme fanúšikov áut, hlavná cieľová skupina sú podnikatelia a manažéri. „Nie sme autohotel, orientujeme sa skôr na biznismenov, ktorí veľa cestujú autom,“ popisuje riaditeľ hotelovej prevádzky Robert Minge. V novom hoteli ich odbremania od starostí s hľadaním parkovacieho miesta.

V súčasnosti je v prevádzke aj sesterský hotel vo Frankfurte, ktorý tiež ponúka izby typu „CarLoft“. Ukazuje sa, že hotel pre autá je úspešný koncept a v Nemecku je oň vysoký záujem. „Štatisticky ide o izby s najlepšou obsadenosťou. Už aj v Düsseldorfe máme veľa záujemcov,“ uzatvára hotelový manažér Minge.

Zdroj: Bild.de