Swift Sport I. generácie bol veľmi vydareným kúskom. Napriek tomu mal niekoľko vážnejších nedostatkov. Mnohých si získal cenou a skvelými jazdnými vlastnosťami. Druhá generácia by mala mať nie len o cca 10% výkonnejší radový 4-valec objemu 1,6 litra, ale hlavne prepotrebnú 6-rýchlostnú prevodovku. Dlhý prevod by mal zlepšiť nie len použiteľnosť auta na dlhšie cesty a mimo mesta, ale postará sa aj o zníženie spotreby.

Druhá generácia by mala mať nie len o cca 10% výkonnejší radový 4-valec objemu 1,6 litra, ale hlavne prepotrebnú 6-rýchlostnú prevodovku.
Suzuki Swift S-Concept

Suzuki Swift S-Concept

Ak Suzuki pre Sport II zachová aj vzhľad S Conceptu, svišť dostane aj gule, ktoré si zaslúži. Karoséria tohto kúska je v porovnaní s II. generáciou Swift o poznanie bližšie k zemi a má až 60 mm rozšírenie. Nabombírované blatníky ukrývajú až neprakticky veľké kolesá s priemerom 18" a plášťami 225/45 R18. Pod nimi sú viacpiestikové brzdy Brembo s vŕtanými kotúčmi, ktoré sériovka iste nedostane. Otázne je tiež použitie rozmerného zadného spojlera a karbónových dielcov, aj keď tie by zas autu sedeli. Vnútri sú skvelé dvojfarebné kožou potiahnuté sedačky Recaro. Na poťahu mi osobne nijako extra nezáleží, ale ich tvar a rozmery by si sériovka mohla zachovať.

Suzuki Swift S-Concept má skvelé Recaro sedadlá

Suzuki Swift S-Concept má skvelé Recaro sedadlá