Pohnútky týchto potenciálnych klientov mať špeciálne bavoráky nie len výzorom, ale aj jazdnými vlastnosťami viedli manažment k rozhodnutiu vytvoriť ďalšiu podznačku BMW. Aktuálny stave je teda nasledovný: ku klasickým BMW a BMW M v roku 2010 pribudla podznačka iBMW určená pre ekologické autá budúcnosti. Tento rok sa v sortimente značiek objavila ďalšia s menom M performance.


Ako som opísal vyššie, jej úlohou je uspokojiť športovo-imidžovo a do značnej miery až pózersky orientovaných klientov, pre ktorých je eMko priostré a zbytočne náročné auto. Autá M performance prechádzajú vývojom, stvárnením a dizajnom cez oddelenie BMW M GmbH, no nie sú to práve modely M. Ich úloha je iná. Vypĺniť veľkú medzeru medzi najvýkonnejšími sériovými modelmi a modelmi M. Túto medzeru vypĺňajú nie len cenou, ale aj dynamikou a vzhľadom.

Príplatkový balík Performance predstavený v r2010 ako nová úroveň dlhoročne známeho a sprofanovaného M packetu je, samozrejme, stále v ponuke. Pre individualizáciu starších modelov, alebo skrášlenie a vylepšenie pôvodne sériových modelov. Podznačka M pefrormance má aktuálne v portfóliu nasledovné kúsky:


BMW 125i M performance
BMW 135i Concept
BMW M550d sedan
BMW M550d kombi
BMW X5 M50d
BMW X6 M50d


Evidentne ich čoskoro bude o čosi viac. Hurá! :)

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 8 obrázkov