Toyota už pred časom oficiálne potvrdila príchod 2. generácie GT86. So Subaru BRZ to až tak ružovo nevyzerá. Dôvod? Subaru a Toyota nevedia nájsť spoločný kompromis.

Trojičky sú vo vyspelých krajinách veľmi populárne, hlavne medzi mladými. Mladí sú konečná cieľová skupina majiteľov. Avšak riaditeľ Subaru Austrália skonštatoval, že predajné úspechy nie sú až také, aké očakávali. Potvrdil síce, že samotný typ k značke pritiahol nových klientov, o tom jednoznačne niet pochýb. Dodal však, že zákazníci, ktorí trochu zostarnú, naberú skúsenosti (a hlavne i niečo viac zarobia), hneď prechádzajú na športový model WRX STi.

Výsledok nedávnej spolupráce Subaru a Toyoty rozhodne stojí za hriech. 

Subaru nechce robiť 2. generáciu bez Toyoty

Ďalším faktom, ktorý údajne nehrá do karát prípadnej novinke, BRZ 2. generácie, je fakt, že všetky modely Subaru budú postavené na novej prichádzajúcej platforme, ktorú by mala zdieľať aj nová Toyota pre mladých. A kam tým vlastne smerujem? Prvý dojem, ktorý mi pri tejto vete napadol, že to je fakt super. Však už teraz to je mrštné malé coupe, ktoré poskytuje radosť z jazdy. Tak prečo by sa nemohlo robiť viacero súrodencov s odlišným znakom na kapote? No preto, lebo za všetkým sú veľké peniaze a biznis. Subaru údajne nechce vytvoriť nové BRZ hlavne preto, lebo síce Toyota chystá príchod novej GT86, no momentálne kladie dôraz na iné modely, napr. na Supru, pri ktorej spolupracujú s nemeckým BMW. A v tom je pes zakopaný. Subaru novú generáciu Toyoty nechce vytvoriť samo, ktorá by zo vzniknutej spolupráce ťahala opäť za dlhší koniec. Takže neostáva iné, len čakať, či sa pohlavári oboch spoločností dohodnú a nájdu vhodný kompromis. Bola by to škoda, keby to trvalo zbytočne veľmi dlho. Poprípade stále existuje možnosť, že Toyota upečie koláč v podobe novej GT86 spoločne s BMW, a Subaru tak ostane na ocot...

Zdroj: go.newsfusion