Jackie Stewart nazval toto miesto zeleným peklom. Nelichotivá prezývka ale neodradí nadšencov,  aby si Nürburgring vyskúšali. Jedna z najkrajších a zároveň najnebezpečnejších tratí na svete už očarila mnoho fanúšikov rýchlej jazdy a pretekárov. Keď organizátori WTCC povedali, že v roku 2015 usporiadajú preteky na Nordschleife, vyvolali touto informáciou vlnu nadšenia.

Nemecká spoločnosť Capricorn nebola schopná zaplatiť za Nürburgring celú sumu 77 miliónov eur a tak sa novým majiteľom stal ruský miliardár Viktor Charitonin. Cenu, za ktorú Nordschleife kúpil nepoznáme, ale už zaplatil aj druhú a tretiu splátku.

Napriek tomu má Nürburgring finančné problémy. Pripomeňme, že pred asi deviatimi mesiacmi kúpila Nürburgring nemecká spoločnosť Capricorn, ktorá sa zaoberá výrobou automobilových a leteckých súčiastok. Nemci kúpili okruch za 77 miliónov eur, no nedokázali zaplatiť druhú časť sumy. Podľa nemeckého Wirtschafts Woche sa stal novým majiteľom Nordschleife ruský miliardár Viktor Charitonin, ktorý už zaplatil aj druhú a tretiu splátku. Cenu, za ktorú Charitonin legendárnu trať kúpil, nepoznáme. Nový vlastník sa k obchodu odmietol vyjadriť. Charitonin podniká v farmácii a podľa Forbes je 1342. najbohatší človek sveta.