Na II. generácii Audi Q5 v Nemecku tvrdo pracujú. Verili by ste, že súčasná bola v r2014 najpredávanejším modelom značky? Nástupca je preto dôležitý. Nečakajme žiadne dizajnové výstrelky. Dizajn exteriéru bude evolúciou a nová Q5 sa zameria skôr na techniku a jazdné zážitky.  A tie sa chalanom od 4 kruhov v ostatnom čase fakt darí robiť. Vďaka platforme MLB má byť novinka o 100 kg ľahšia, zároveň trochu narastie. Očakávať máme aj plug-in hybrid a snáď aj ostrú a rýchlu verziu s 2,5-litrovým päťvalcom...

Dizajn druhej generácie Audi Q5 bude, podľa všetkého, vychádzať hlavne z aktuálneho typu Q7. To niektorých možno nepoteší, dá sa však predpokladať, že menšia bude krajšia. :)

Nová generácia schudne metrák napriek tomu, že nebude v ponuke pohon len predných kolies. Túto verziu si zákazníci nezamilovali, preto bude mať nástupca len pravý pohon Quattro. Pod kapotou sa objavia pomerne známe motory. Základom bude benzínový 2,0 TFSI s výkonom 190 alebo 252 koní. Naftový štvorvalec s rovnakým objemom ponúkne 150, 163 alebo 190 koní. Aktuálne informácie píšu zatiaľ iba o automatickej prevodovke, no najslabšie verzie budú zrejme k dispozícii aj s manuálom. Očakávať môžeme aj V6 motory. Trojliter TDI bude mať 218 a 272 koní.

Posledná a zároveň najvýkonnejšia verzia predchádzajúcej generácie SQ5 TDI Plus má výkon 340 koní a krútiaci moment 700 Nm. Dá sa teda očakávať, že nová generácia bude minimálne rovnako výkonná. 

Približne rok po základných modeloch by mal prísť plug-in hybrid s výkonom 252 koní a 70 km dojazdom len na elektrinu. Okrem toho vraj chystajú ostré SUV RS Q5 s 2,5-litrovým päťvalcov s max. výkonom 400 koní. S najvýkonnejšou verziou je spojený aj agresívnejší dizajn exteriéru, tvrdší a znížený podvozok alebo špeciálne doplnky v interiéri. Keď už sme v interiéri, môžeme povedať, že kabína by mala byť priestrannejšia a už základná verzia novej Q5 dostane digitálny prístrojový panel známy ako Audi Virtual Cockpit. Vo vyšších výbavách sa objavia prvky ako automatické parkovanie, za príplatok budú k dispozícii Matrix LED svetlá.