Na zimnej pneu do 4 mm kľudne aj v lete

Vedeli ste, že zimná pneumatika s hĺbkou dezénu menšou ako 4 mm už nie je považovaná za zimnú? Má takmer identické vlastnosti s letnou s rovnakou hĺbkou dezénu. Také pneumatiky sa preto odporúča dojazdiť v lete. Avšak pozor! Hĺbka dezénu pod 3 mm je náchylná na vznik aquaplaningu už pri rýchlosti nad 60 km/hod, teda mimo mesta. Ak porovnáme vlastnosti zimnej a letnej pneumatiky s hĺbkou dezénu 4 a viac mm, zimná pneumatika má v lete na mokrej vozovke dlhšiu brzdnú dráhu.

Vyberajte pneumatiky podľa toho, koľko kilometrov v priebehu roka najazdíte:

5 - 7 tisíc km ročne:

Pre vás je vhodná sada celoročných pneumatík s certifikáciou na zimu a na leto (tieto podmienky spĺňa model Michelin Crossclimate). Svoj účel plnia aj v prípade poľadovice, alebo zasneženej vozovky.
 

7 - 15 tisíc km ročne - krátke trasy:
Na krátke trasy v meste a v rovinatých oblastiach odporúčame sadu zimných a letných pneumatík pre maximálnu bezpečnosť. Alternatívou môžu byť prípadne aj celoročné. Odporúčame strednú triedu, prípadne budget.
 

7-15 tisíc km ročne - dlhé trasy:
Na jednotlivé trasy 100 a viac kilometrov jednorazovo odporúčame používať sadu zimných a letných pneumatík prémiovej, alebo strednej triedy.
 

15 tisíc a viac km ročne:
Táto kategória si vyžaduje jednoznačne používať sadu prémiových letných a sadu prémiových zimných pneumatík.

Investujte do kvality
 

Rozhodnite sa správne! Dobrá investícia do pneumatík je zárukou spokojnosti. Jeden z najdôležitejších faktorov je vzdialenosť, ktorú denne najazdíte a prostredie, kde sa najviac pohybujete. Zvážte, akým podmienkam sú vystavené pneumatiky a dajte si poradiť. K dispozícii máme 27 predajní a pneuservisov na Slovensku, alebo môžete využiť náš e-shop na www.mikona.sk, kde nakúpite pneumatiky aj s prezutím. Doprajte si pohodlnú a bezpečnú jazdu.