Palivo MaxxMotion Diesel sľubuje spoľahlivé štartovanie motora aj pri nízkych teplotách. OMV MaxxMotion Diesel je vysokokvalitné palivo, vyvinuté v Rakúsku, ktoré zaistí vynikajúci výkon motora za akýchkoľvek zimných podmienok. Ak sa budete držať tipov OMV pre chladné počasie, pripraviť auto na ozaj chladnú zimu bude hračka:


1. Tankujte OMV MaxxMotion Diesel, aby motor bežal spoľahlivo.

2.  Aby ste predišli korozívnym účinkom soli, voľte umývací program OMV Top Wash, ktorý čistí auto aj zospodu.

3. Použite nemrznúcu chladiacu kvapalinu i kvapalinu do ostrekovačov. OMV CARISTAL čistič skla a ochrana proti mrazu spomalia formovanie ľadu na čelnom skle a udržia trysky ostrekovačov funkčné. V zime potrebujete čistý výhľad viac ako inokedy.

4. Pravidelne čistite čelné sklo aj zvnútra, predídete zahmlievaniu.

5. Skontrolujte zimnú výbavu – škrabku, ručnú kefu, štartovacie káble, deky, reťaze a podobne – a majte ich poruke. Niečo vám chýba? Novú súpravu si môžete zadovážiť na každej čerpacej stanici OMV.

6. Ak sa dá, parkujte  auto v garáži, alebo pod prístreškom. To účinnejšie obráni vaše auto pred priamym mrazom pri bezoblačnej oblohe a tiež zabráni vrstveniu ľadu na oknách a karosérii auta.

* -40 °C je hodnota CFPP podľa normy EN 590. Výhody a účinky paliva sú ovplyvnené aj samotným vozidlom, správaním vodiča, či technickým stavom motora a sú založené na porovnaní s palivom, ktoré spĺňa miestne minimálne požiadavky normy EN 590.

OMV nafta MaxxMotion Diesel odola aj teplotam -40°C