KV detail umyvanie auta Bratislava

Pokiaľ je na vozidle veľa nečistôt - blato, piesok, prach a iné hrubé nečistoty, wapka dokáže dôsledkom silného prúdu vody tiež poškriabať lak. Pred tlakovým umývaním je veľmi dobré urobiť predoplach prúdom vody z hadice. Ručná umyvárka KV detail z Bratislavy jednoznačne odporúča a sama používa metódu dvoch vedier a vhodné overené prípravky.

KV detail umyvanie auta Bratislava

Metóda dvoch vedier je základný predpoklad kvalitného a šetrného umytia auta.

Metóda dvoch vedier?
 

Spočíva v tom, že v jednom vedre je voda s pH-neutrálnym šampónom a v druhom čistá voda na vyplachovanie umývacej rukavice. Preferujeme rukavicu z ovčej vlny alebo mikrovláknovú, ktoré sú v kombinácii s pH-neutrálnym šampónom mimoriadne šetrné k laku. Táto kombinácia nenarušuje vosk ani iné povrchové ochrany karosérie, tvoria najbezpečnejší a najúčinejší spôsob umývania vozidla.

KV detail umyvanie auta Bratislava

Vhodné prípravky a pomôcky sú pre umytie detailov veľmi dôležité. Vedro, špongia a handra dnes už nestačia.

Ako správne umyť auto?
 

Postup záleží od toho, či je vozidlo voskované alebo nie. V prípade, že je bez vosku, použite predumývač a jemný tlak wapky alebo hadice aby hrubé nečistoty lak nepoškriabali. V prípade, že je auto voskované, predumývač vynechajte. Môže narušiť vosk. Na predoplach použite jemný prúd vody. Umývať začínajte od strechy a vodorovnými/horizontálnymi pohybmi postupujte dolu. Medzitým vyplachujte rukavicu vo vedre s čistou vodou a naberáte šampón z druhého vedra. Posledné by ste mali umývať celkom spodné časti - prahy a nárazníky, na ktorých sa drží najviac špiny. Hrubou chybou je pohyb rukavice "zdola nahor"! Pri tomto postupe sa na spodku auta do rukavice zachytí najhrubšia nečistota. Tu vynášate hore a škrabance súviac ako zaručené. Po dôkladnom oplachu šampónu vozidlo vysušte fúkarmi a utierajte do mikrovláknových uterákov.

KV detail umyvanie auta Bratislava

Aj správny postup umytia karosérie je len jeden - zhora nadol vodorovnými ťahmi.

Nemáte čas? Nie je problém

Ak na to všetko nemáte čas, alebo podmienky, ozvite chalanom z KV detail na 0907 079 922. O vaše auto sa odborne a starostlivosťou postarajú ako o vlastné. Uvidíte, neoľutujete. Máme osobnú skúsenosť. Základný program Express začína už na 12 €.

KV detail umyvanie auta Bratislava

Auto nenechávajte vyschnúť samé. Ostanú na ňom fľaky. Utretie mokrej karosérie je veľmi dôležité.