Kde jedna vec končí, druhá začína

No mnohým mladším a modernejším ľuďom naopak táto forma obdarovania mohla začať. Darovať/kúpiť diaľničnú známku je pre starších v niečom zložitejšie, no v mnohom jednoduchšie než kedysi. Kúpiť elektronickú diaľničnú známku stále možno komukoľvek, nie len sebe. Stačí poznať evidenčné číslo vozidla (EČV), poznávaciu značku a je to. Nákup sa dá zrealizovať aj na čerpacej stanici. No treba byť obozretní a na 100% vedieť evidenčné číslo vozidla. Práve chybným zadaním dokážete kúpiť diaľničnú známku pre vozidlo, ktorého majiteľa ani nepoznáte. Ten sa to však nedozvie, keďže evidenčné čísla vozidiel nie sú previazané s konkrétnymi telefónnymi číslami, či emailovými adresami. To je jedna z častých chýb, ktorú pri kúpe diaľničnej známky na internete ľudia robia. Tie najčastejšie chyby pri kúpe diaľničnej známky s radami ako ich riešiť popísali v samostatnej časti webstránky. Tak ako si môžete platnosť diaľničnej známky overiť v určenej sekcii na stránke eznamka.sk, zistíte aj kde všade u nás sú spoplatené úseky ciest.

Ceny diaľničných známok všetkých kategórií napriek plošnému zdražovaniu takmer všetkého tovaru a služieb ostávajú aj pre rok 2022 nemenné. 

Na stránke www.eznamka.sk v ponuke nájdete sú všetky typy diaľničných známok, teda klasická ročná, 365-dňová, 30-dňová aj 10-dňová. Pripomínam, že na Slovensku funguje systém kontroly platnosti DZ raz denne. To znamená, že ak sa vám aj stane, že na diaľnicu v novom roku vyjdete vozidlom bez platnej eDZ a prejdete aj pod mýtne brány, netreba robiť žiadnu paniku. Môžete požiadať spolujazdca, aby ju kúpil cez mobilný telefón, alebo zájdete na čerpaciu stanicu a kúpite ju u obsluhy, prípadne ak jazdu pred polnocou dokončíte, môžete ju kúpiť z pohodlia domova z veľkého pc, alebo notebooku.

Ak nemáte lepší a originálnejší nápad, čo kúpiť švagrovi, dospelému synovi/dcére, alebo synovcom... aj keď diaľničná známka neprinesie eufóriu či veľkú radostnú emóciu, je určite vhodnejšia než sveter, čiapka, či zimné ponožky... :)

KÚPIL BY SI DIAĽNIČNÚ ZNÁMKU AKO DARČEK?
 • áno, už to robievam ( 13% )

   

 • dobrý napad, dám sa inšpirovať ( 32% )

   

 • neviem, neuvažoval som nad tým ( 19% )

   

 • nie, diaľničnú známku nech si kúpi každý sám ( 35% )

   

Odpovedalo 31 ľudí