Pre pôžitkárov

Od prvého predávaného 356 Speedster až po najnovšiu 911 992 nielen ako kupé, ale aj kabrio. Krásne autá doplnilo nádherné počasie a skvelé jedlo. Celá akcia je ozaj pre pôžitkárov. Vychutnať si každý jeden detail na každom aute. Nie je to tradičný autosalónový zhon alebo divoké túrovanie známe z tuningových akcií. Porsche zraz je veľmi pokojný, no nemáte pocit nudy.

Sám som si sadol na múrik a pol hodinu iba sledoval ľudí a autá. Dokonca sa prišli pozrieť aj herci v historických kostýmoch z inej akcie na hrade. Toto bolo doplnené aj moderovanými rozhovormi s rôznymi fanúšikmi značky Porsche. Medzi nimi, samozrejme, nechýbal ani Maroš ČABÁK. Hádam jediná chybička krásy bol bager a rozkopaná časť areálu hradu. A vlastne ešte jedna. Je mi veľmi ľúto, že sa na akciu nepodarilo dostať žiaden supercar v podobe Porsche 959, Carrera GT či 918 Spyder. Dobre pritom vieme, že tieto autá na Slovensku sú a do konca nielen v jednej garáži. No ani to nepokazilo celkový dojem. Nasajte aspoň kúsok atmosféry z galérie. Tá vás isto presvedčí o tom, že túto akciu sa neoplatí zmeškať.

Foto: Michal Varga @_vrgmichal

Že Porsche stojí za to, vás iste dlho presviedčať netreba. Napriek tomu, ak ste ešte nevideli, odporúčame pozrieť si naše videorecenzie nižšie, myslíme si, že stoja za to: