Predstavitelia Porsche potvrdili, že značka sa neplánuje vzdať prepĺňaných motorov. Športové typy 911, Cayman a Boxster zostanú pri turbe, výnimkou budú len modely GT. Návrat šesťvalcov nemáme čakať ani do modelového radu 718 s Caymanom a Boxsterom. Tie majú plochý štvorvalec a mnohí to nevedia prekusnúť...

Nemci chcú už počas tohto leta priniesť najrýchlejšiu 911 všetkých čias. Myslíme si, že to bude verzia GT2 alebo dokonca GT2 RS.

Šéf Porsche Oliver Blume potvrdil, že neexistuje cesta späť k presláveným atmosférickým šesťvalcom. Inžinieri značky sa zamerali na vývoj prepĺňaných motorov pre športové autá. Avšak Blume uviedol, že zamestnanci Porsche budú aj naďalej pokračovať vo vývoji atmosférických motorov pre GT3 a GT3 RS, tak dlho, ako to len dovolia emisné normy. Ďalšia generácia Caymana GT4 sa bude tiež strániť prepĺňania a zostane pri atmosférickom šesťvalci.

 

Šéf Porsche tiež odmietol špekulácie o akomkoľvek elektrickom pohone pre športové autá. Súčasná plug-in hybridná technológia z modelu Panamera Turbo S E-Hybrid nie je vhodná do áut ako 911 kvôli veľkým priestorovým nárokom. Namiesto toho sa špecialisti na elektrifikáciu zaoberajú naplno vývojom elektromobilu Mission E. Prvé prototypy by mali začať testovať už v priebehu tohto leta.

Porsche bude popri elektromobile vyrábať aj autá s konvenčným pohonom

Plne elektrický sedan má prísť v roku 2019 a ponúkne reálny dojazd okolo 500 km. Dôležitejší je však údaj nabíjania. 80 % kapacity má rýchlonabíjačka doplniť za cca 15 minút. Porsche tiež sľubuje, že batérie sa neprehrejú ani pri okruhovej jazde a systém sa nezrúti (naráža pritom na konkurenta z Kalifornie).

 

Ešte predtým, než príde E Mission, Porsche predstaví Cayenne Turbo S E-Hybrid, ktorý použije techniku z najvýkonnejšej Panamery. Nemci chcú už počas tohto leta priniesť najrýchlejšiu 911 všetkých čias. Myslíme si, že to bude verzia GT2 alebo dokonca GT2 RS.

 

Zdroj: evo

MODERNIZOVANÉ 500 KOŇOVÉ PORSCHE 911 GT3 MÁ OPÄŤ MANUÁL!

MODERNIZOVANÉ 500 KOŇOVÉ PORSCHE 911 GT3 ...

V rámci modernizácie typu 911 prišiel na rad aj momentálny vrchol ponuky v podobe verzie GT3. Nie je prekvapením, že ...

07. 03.
NAJVÝKONNEJŠIA PANAMERA S E-HYBRID MÁ AŽ 680 KONÍ

NAJVÝKONNEJŠIA PANAMERA S E-HYBRID MÁ AŽ ...

Viete si predstaviť rodinný variant Porsche 918 Spyder? Stuttgartská automobilka práve také auto predstavila. Nesie meno ...

24. 02.