Iste ste zachytili info o nešťastí, ktoré sa stalo vo februári 2014 v jedinom múzeu na svete venovanom jednému typu auta, Corvette. Samozrejme, National Corvette Museum je c Usa, presnejšie v mestečku Bowling Green, Kentucky.

 

 

 

 

 

 

Nešťastie v podobe prepadliska pohltilo 8 kúskov auta, na ktoré sú amíci najviac hrdí. Múzeum bolo po nešťastí nejaký čas zavreté, neskôr ho ešte pred opravou prepadliska sprístupnili verejnosti. A ľud, celkom ironicky, no nie nečakane reagoval presne ako sa dalo čakať. Najväčšou atrakciou múzea dnes nie je žiadna Corvette, ale samotné prepadlisko.

Vedenie múzea je nárastom návštevnosti natoľko prekvapené a potešené zároveň, že sa rozhodli prepadlisko zachovať. Dokonca chcú do diery položiť späť jednu-dve poškodené Corvetty a takto to nechať na obdiv verejnosti.

 

Návštevnosť múzea vzrástla v období marec-jún o takmer 60% v porovnaní s druhým štvrťrokom minulého roka. Podobne podstatne narástli žiadosti o registráciu členstva v múzeu a ani predavači značkového tovaru si vôbec nesťažujú. Múzeum totiž začalo pekne zarábať na prepadlisku aj predajom tričiek, pohľadníc a fotografií s nešťastím. Vedenie múzea predpokladá, že zvýšený záujem o návštevu ešte nejaký čas potrvá. Na vlne zisku a úspechu preto zvažujú, že jedno, dve najviac poškodené autá do diery vrátia na obdiv. Ostatné by mali zreštaurovať do pôvodného stavu. Bezplatnú odbornú reštavráciu po nešťastí prisĺúbilo priamo vedenie GM, no zatiaľ sa na žiadnom z áut práce ešte nezačali. Nie je jasné, koľko zo 6 poškodených áut opravia, ani kedy.

 

zdroj: carscoops.com