Pri pohľade na hatchback a SUV si nemožno nevšimnúť výraznú podobnosť oboch karosérií. Typ 3 City SUV dostal oproti hatchbacku vyššiu svetlú výšku. Pohon 4x4 však nečakajte.

Nový Qoros 3 City SUV skonštruovali pre prémiovejší metropolitný životný štýl. SUV od Qorosu je už tretím modelom značky po sedane a hatchbacku. Pri pohľade na hatchback a SUV si nemožno nevšimnúť výraznú podobnosť oboch karosérií. Typ 3 City SUV dostal oproti hatchbacku vyššiu svetlú výšku. Pohon 4x4 však nečakajte. Toto SUV sa nehrá na žiadny off-road. Qoros je podľa samotnej automobilky určený do mesta. Tu môže profitovať z lepšieho výhľadu a z parkovania pri vysokých obrubníkoch. Nový Qoros 3 City SUV začali predávať na domácom trhu v decembri 2014. V Európe, teda na Slovensku čakajme začiatok predaja až po medzinárodnej premiére v Ženeve. Prečo len na Slovensku? Pretože Qoros predávajú zatiaľ len v dvoch krajinách. Na domácom trhu v Číne a na Slovensku.

Qoros 3 City SUV sa nehrá na žiadny off-road.

Za krátku dobu existencie toho čínska značka dosiahla už celkom dosť. Automobilku Qoros založili len v roku 2007. Jej medzinárodnému tímu zloženému zo skúsených automobilových odborníkov sa podarilo aj napriek tomu niekoľko významných úspechov.

V roku 2013 si Qoros viedol v nárazových testoch Euro NCAP lepšie než väčšina európskych značiek. Odborníci ho označili ako jedno z najbezpečnejších testovaných áut v priebehu celej 16-ročnej histórie organizácie. Všetky automobily Qoros vyrábajú v pritom továrni v čínskom meste Changshu. Ak ste si doteraz mysleli, že všetky čínske autá majú mizernú kvalitu a bezpečnosť na úrovni polovice 20. storočia tak je čas prehodnotiť váš názor.

Qoros nemal úspech len na poli bezpečnosti. Qoros 3 Hatchback dostal popri iných oceneniach za dizajn aj, čestné uznanie „Honourable Mention“ z udeľovania prestížnych ocenení Red Dot Awards za kvalitu jeho dizajnu. 

Stále neveríte, že z Číny môže prísť dobré auto? Tak si pozrite náš test pre Qoros 3 sedan.

Zdroj: tlačová správa