Doba praje vozidlám s vyššou svetlou výškou. Kto by chcel obyčajný hatchback alebo sedan, keď môže SUV alebo crossover? Praktická stránka nikoho nezaujíma. Dobrým dôkazom tohto javu je Renault, ktorý podľa všetkého do výroby pošle nový malý crossover. Ten by mal na trh prísť v roku 2016 a zaradí sa pod typ Captur. Z daného jasne vyplýva, že pôjde doslova o malé vozidlo, pretože Captur výrobca odvodil od známeho Clia. 

Bude Kwid vyzerať takto?

Nový crossover svoju predlohu pravdepodobne nájde v koncepte Kwid, s ktorým bude zdieľať minimálne názov. Štúdia na dĺžku meria len 3,6 metra. Môžeme očakávať, že toto číslo v prípade produkčnej verzie narastie možno až na 4 metre, no aj napriek tomu bude Kwid v porovnaní s Capturom kratší o 15 cm. 

 

Britský AutoExpress si dovolil zverejniť svoj exkluzívny obrázok odhaľujúci potencionálnu podobu crossovera. Nech už bude sériovka vyzerať akokoľvek, v porovnaní s konceptom určite nastanú výrazné zmeny. Predpokladám, že súčasťou výbavy nebude napríklad vrtuľník. Zákazníci však určite dostanú svalnaté tvary, po ktorých túžia.

 

Nový Renault na trh príde v roku 2016 a zaradí sa pod Captur. Výrobca bude chcieť cenu novinky udržať čo najnižšie.

Koncept je mimoriadne extravagantný.

Pod kapotu nového crossovera však pôjdu len malé pohonné jednotky. Vyzerá to tak, že o pohon sa postará preplňovaný trojvalec 0,9 TCe. Renault sa v prípade tohto typu bude snažiť držať výrobné náklady a s nimi súvisiacu cenu čo najnižšie. Trojvalec sa teda do danej koncepcie hodí najlepšie. 

 

Jeho ceny by v roku 2016 mali byť pomerne priaznivé. AutoExpress hovorí o britskej štartovacej sume 11 tisíc libier (13 500 €). Captur v danej krajine stojí 14 495 libier (17 790 €). Na Slovensku však môžeme očakávať ešte priaznivejšie ceny, pretože Captur u nás aktuálne štartuje na 11 990 €. Zatiaľ však ide o čisté špekulácie. Bližšie informácie sa však dozvieme až neskôr.

 

Zdroj: autoexpress.co.uk

Prečítajte si aj: Lexus predstavil prvý kompaktný crossover NX