Jedno voskovanie s AutoGlym HD Wax vás, čo do ceny materiálu výjde len na 1 €!

V prvom rade je potrebné vysvetliť rozdiel medzi leštiacou pastou a voskom. Leštiaca pasta, ako napríklad Super Resin Polish obsahuje veľmi jemne abrazívum na vyčistenie a zaleštenie laku. Obsahuje tiež zmes voskov na zakonzervovanie a ochranu laku. Vosk ako HD Wax je samotným voskom, ktorý je určený len na ochranu laku. Neobsahuje žiadne abrazíva alebo vodu.


V praxi to znamená, že na to aby bolo vhodné aplikovať HD Wax musíte na to najprv dobre pripraviť lak. Najlepšie so Super Resin Polish. Ak je lak auta dobre pripravený a hladký, aplikácia HD Wax je veľmi jednoduchá. Set totiž obsahuje  aj potrebné aplikátory, teda prípravky. Na nanesenie potrebujete len veľmi malé množstvo vosku, cca. 2,5g pre auto nižšej strednej triedy. Pri správnom použití dosiahnete jednoduchú a rýchlu aplikáciu. Po nanesení nechajte vosk na laku „dozriet“ približne 20 – 60 min. Potom nanesenú vrstvu vosku stiahnite ľahko bez väčšej námahy s priloženou handričkou. Podľa možností sa vyhnite aplikácii na priamom slnku.

Jednou z hlavných výhod HD Wax je hĺbka lesku. To znamená, že Vaše auto už pri pohľade vyzerá o triedu lepšie ako auto suseda, ošetrené len bežnou pastou. Trvácnosť ochrany sú asi 3 mesiace a viac, záleží však od prostredia, počtu kilometrov a spôsobu ďalšej údržby a samozrejme hlavne na tom, či auto garážujete, alebo stojí stále vonku. Pri správnom aplikovaní z jedného 150g balenia môžete navoskovať 50 - 70 áut priemernej veľkosti. To znamená, že jedno voskovanie vás, čo do ceny materiálu výjde len na 1 €! Najväčšou satisfakciou pre ľudí pozívajúcich HD Wax je prvý dážď. Vtedy skvelo vidieť odolnosť laku odrážať vodu.

Správny autošampón

Dôležitosť pri ďalšej údržbe je používať správny autošampón. Bodywork Shampoo Conditioner je na pravidelne ručné umývanie ideálny, pretože je Ph neutral, obsahuje vosk a tým predlžuje interval ďalšej aplikácie HD Wax. Pri umývaní sa vyhnite používaniu silných odmastňovačov a predumývačov a tiež čisteniu na kefových umyvárkach. Tiež nepoužívajte domáce čistiace prostriedky. Obsahujú soli a silne odmastňovače, ktoré prakticky odstránia už vybudovanú vrstvu vosku na vozidle a celý proces môžete začať odznova...

AutoGlym HD wax a iné produkty tejto značky môžete objednať na adrese www.xclean.sk