Zástupcovia 31 prihlásených značiek avizovali dovedna až 62 výstavných premiér, ktoré sa ešte len objavia na slovenskom trhu.  AUTOSALÓN má pre návštevníkov okrem prehliadky krásnych automobilov, doplnkov, servisnej techniky a atraktívnych hostesiek, pripravil aj kopu nezabudnuteľných zážitkov v podobe sprievodných programov a súťaží. TopSpeed.sk upozorňuje hlavne na tradičnú nedeľnú akciu, 9. ročník Otvorenie Tuningovej sezóny o ktorej čoskoro prinesieme podrobnejšie informácie.

Aj keď je verejne známe, že na Autosalóne v Inchebe bude tento rok chýbať mnoho dovozcov zaujímavých značiek, nadšenci áut sa stále ešte budú mať na čo pozerať. V priestoroch výstavy bude možné vidieť autá nasledovných značiek:

Artega, Aston Martin, Audi, Cadillac, Corvette, Citroën, Dacia,  Ferrari, Hyundai, Hummer, Gonow, Chevrolet, Jaguar, Kia, KTM, K1 Attack, Land Rover, Lotus, Maserati, Mercedes, Peugeot, Renault, Seat, Spyker, Subaru, Suzuki, Škoda, Velorex, Volvo, VW, Wiesmann.

Čínska značka Gonow na Slovensku vystavuje po prvýkrát. Medzi výstavovanými automobilmi nebude chýbať niekoľko unikátnych kúskov, napr. Audi R8 s vysokoleštenou hliníkovou povrchovou úpravou, nástupca legendárneho „hadraplánu“ Velor X Trike, autá budúcnosti – elektromobily od značiek Peugeot a Citroën, veterány, kultové mustangy a mnoho ďalších prekvapení.

SPRIEVODNÝ PROGRAM PRE ODBORNÚ A ŠIROKÚ VEREJNOSŤ

AUTOSALÓN bude tento rok bohatý aj na sprievodné podujatia. Pod odbornou garanciou Ústavu súdneho inžinierstva pri Žilinskej univerzite sú pre širokú verejnosť pripravené crash testy, ktoré návštevníkom názorne ukážu dôsledky zrážky motorového vozidla s chodcom, cyklistom a motocyklistom. Cieľom podujatia je šíriť osvetu v oblasti dodržiavania bezpečnosti na cestách, a takto prispieť k zníženiu počtu nehôd.

Tí najmladší si svoje znalosti z cestnej premávky denne rozšíria na dopravnom ihrisku. Šoférske schopnosti a technické vylepšenia automobilov verejnosť vyskúša počas testovacích jázd na ceste, ale aj v sťaženom teréne na polygóne. V rámci výstavy bude rozsiahla sekcia venovaná tuningu a v posledný deň výstavy sa uskutoční zraz a prehliadka upravených automobilov na voľnej ploche výstaviska, čím sa už tradične zaháji nová tuningová sezóna.

O tom, že v aute možno upraviť takmer všetko presvedčia aj sprievodné podujatia zamerané na zdokonaľovanie výkonu audio systémov – Sound Quality Slovakia s dôrazom na kvalitu a dB Drag Racing and Bass Race s dôrazom na hlasitosť.

Odbornú verejnosť zaujmú kuriérske testy úžitkových vozidiel a medzinárodná konferencia s témou Mazacie oleje a palivá pre moderné automobily.

V expozíciách jednotlivých značiek atmosféru spríjemnia vystúpenia známych umelcov, či autogramiády popredných automobilových osobností. Pre všetkých návštevníkov, je pripravených niekoľko možností ako vyhrať nový automobil.