"One of one" Ferrari!

Takmer 40 rokov držal majiteľ z Japonska Daytonu v garáži. Zjavne nešlo o najčistejší spôsob uloženia vzácnosti, akou je toto 1969 Ferrari 365 GTB/4 „Daytona“ Berlinetta vo farbe Rosso Chiaro. Hliníkové kusy odľahčili na úkor vtedy modernej výbavy. Logický krok, keďže takmer všetky boli určené pre preteky. Pôvodným majiteľom je Luciano Conti, zakladateľ časopisu Autosprint. 

Z Talianska až do Japonska

Hovorí sa, že Conti bol priateľom Enza Ferrari. Príbeh Daytony pokračuje v roku 1970, kedy majiteľa vystriedala za Guida Marana z Verony. Ten ju o mesiac neskôr predal so ziskom ďalšiemu Talianovi, Carlovi Ferruzzumi. Rok 1971 znamenal export do Japonska a ďalšie striedanie majiteľov. Nakoniec ho dostal do rúk Makoto Takai a nechal si ho do dnešných dní. Vedel o legendárnej hodnote a z Ferrari spravil „uloženku“. O miláčika sa veľmi nestaral...

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov

Napriek tomu, po znovuzrodení v roku 2017 ju vydražili za 2,2 milióna dolárov! Po preskúmaní expertom sa môže Daytona pýšiť certifikátom Ferrari Classique. Diely sú autentické, motor Colombo V12 4,4 l s 352 koňmi je pôvodný. Je na súčasnom vlastníkovi, či dielo po dôkladnom vyčistení ponechá s patinou, alebo zacvaká kompletnú renováciu.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Zdroj: hemmings