Sebastian Vettel po víkendovej VC Kanady potvrdil aj tohoročnú dominanciu v seriáli F1. Zároveň si zlepšil svoje šance na získanie 4. titulu v rade. „Konečne sme tu získali prvú výhru. Teraz si už môžeme odstrániť kanadský okruh zo zoznamu,“ pre športové správy nadšene konštatoval Vettel po tom, ako si navýšil svoje vedenie na súčasných 36 b.

 

„V minulosti sme v Kanade síce dosahovali dobré výsledky, avšak nikdy to nestačilo na výhru. Pred dvomi rokmi som vlastnou chybou prišiel o prvenstvo v poslednom kole. Teraz som si to aspoň mohol vynahradiť,“ dodal. Nemecký pilot stratil v záverečnom kole pretekov na chvíľu sústredenie a do prvej zákruty trate vošiel nie práve ideálne. Po odjazdení 70-tich kôl bol ale jeho náskok taký veľký, že aj napriek nesprávne vybratej zákruty prišiel do cieľa s takmer 15-sekundovým náskokom nad druhým Fernandom Alonsom a jazdcov mimo najlepšej pätky predbehol až o jedno kolo.

O najnapínavejšie predstavenie Veľkej ceny sa na kanadskom okruhu postarali bývalý spolujazdci Lewis Hamilton a Fernando Alonso. Pri vzájomnom súboji sa vozidlá oboch jazdcov navzájom dotkli a Alonso z tohto stretnutia odišiel s chýbajúcim kusom predného krídla. Oplatilo sa – Alonso nakoniec prišiel do cieľa o viac ako sekundu pre Hamiltonom. Britovi Hamiltonovi tak teraz neostáva nič iné, ako sa pozbierať a poriadne sa pripraviť na domácu Veľkú cenu na konci júna. Diváci sledujúci F1 online, v televízií alebo naživo budú s napätím sledovať, či Hamilton odkráča zo Silverstonu ako víťaz alebo ako porazený.

 

Autor: Juraj Mička
Zdroj: dailymail.co.uk, stats.betradar.com