SUV a Crossovery valcujú trhy na celom svete. Na vysoký dopyt, samozrejme, zareagovali aj automobilky a najmä prémioví výrobcovia dotiahli ich jazdné vlastnosti veľmi blízko k bežným sedanom a kombi. Ľudia tak siahajú po SUV ešte častejšie. Čo to znamená do budúcnosti? Tokuo Fukuichi, globálny šéf pre vnímanie značky Lexus, si myslí, že: "Sedany vymrú!" Majú však podľa neho šancu na záchranu.

"Ak nebudeme schopní ponúknuť zákazníkom v sedane zážitok, nemôžeme konkurovať SUV. Ak sa sedany nezlepšia, neprežijú."

Vzorom pre ostrosť reakcií pre sedany Lexus má byť kupé LC

Podľa Fukuichiho sú dve podmienky, ktoré musia sedany do budúcnosti splniť, aby prežili. Prvou sú jazdné vlastnosti. Keďže SUV už nie sú také nemotorné ako kedysi a jazdia porovnateľne ako bežné autá, musia sedany priniesť viac jazdnej dynamiky a lepší vodičský zážitok. "Ak nebudeme schopní ponúknuť zákazníkom v sedane zážitok, nemôžeme konkurovať SUV. Ak sa sedany nezlepšia, neprežijú," povedal Fukuichi. Preto podľa neho musia sedany od Lexusu ponúknuť vďaka nižšiemu ťažisku jazdné vlastnosti podobné športovým autám. "Pre začiatok musia mať ostrejšie reakcie. LC je v tomto smere dobrá méta," dodal.

Tradičný dizajn troch krabíc je minulosťou. Sedany musia byť menej formálne

Druhou podmienkou je, že musia pôsobiť viac uvoľnene a menej formálne. "Od určitého času sa tradičný hranatý tvar troch krabíc vytratí," myslí si Fukuichi. To je aj dôvod, prečo sa pri novom Lexuse LS automobilka odkláňa od tradičnej siluety a prichádza s viac splývavou zadnou časťou typu fastback. "Odzrkadľuje to zmenu módy a životného štýlu typického vodiča prémiového sedanu." V ďalšej generácii to bude ešte markantnejšie a Lexus sa vydá cestou ako napríklad Porsche Panamera. Fukuichi navyše vidí priestor aj pre luxusné kombi: "Osobne by som rád mal Lexus kombi, ak budeme mať dosť zdrojov. Ak by sme sa ho ale rozhodli urobiť, nemôže to byť iba obyčajné kombi."

Zdroj: autonews

NOVÝ LEXUS LS500 A LS500H PODROBNEJŠIE

NOVÝ LEXUS LS500 A LS500H PODROBNEJŠIE

O top Lexuse sme písali už niekoľkokrát. Dnes o opäť a veru nie poslednýkrát. Už samotné auto má veľa zákutí, ...

07. 03.
LEXUS LC 500 DOSTAL ATMOSFÉRICKÝ V8 A 10-ST. PREVODOVKU!

LEXUS LC 500 DOSTAL ATMOSFÉRICKÝ V8 A ...

Lexus predstavil na nedávnom autosalóne v Detroite kupé LC 500. Vychádza z konceptu LF LC a značke má priniesť viac ...

26. 01. 2016