Talianska polícia začiatkom týždňa prekazila pokus o únos. Nie však hocijaký. Obeťou totiž mal byť už 29 rokov mŕtvy Enzo Ferrari. Slávny pretekár a zakladateľ najznámejšej značky športových áut na svete zomrel v roku 1988 vo veku 90 rokov. Jeho telo je od tej doby uložené v rodinnej hrobke v Modene.

Talianska polícia odhalila plán krádeže pozostatkov Enza Ferrariho pri vyšetrovaní organizovanej skupiny obchodujúcej so zbraňami a drogami.

Strážcom zákona sa podarilo odhaliť organizovanú skupinu, ktorá plánovala ukradnúť pozostatky Enza Ferrariho a následne pýtať výkupné od rodiny a automobilky. Polícia pritom tento gang pôvodne vyšetrovala kvôli nelegálnemu obchodu so zbraňami a drogami. Pri zásahu v meste Nuoro na Sicílii, počas ktorého nasadili aj vrtuľníky a výsadkárov, zadržali 34 ľudí. Členovia gangu údajne už mali zmapované okolie hrobky a krádež mala prebehnúť v blízkej dobe.

Zdroj: autoblog, reuters

HUGH JACKMAN BUDE HRAŤ ENZA FERRARIHO V ŽIVOTOPISNOM FILME

HUGH JACKMAN BUDE HRAŤ ENZA FERRARIHO V ...

Austrálsky herec Hugh Jackman stvárni v životopisnom filme Enza Ferrariho, zakladateľa svetoznámej značky Ferrari. ...

14. 03.
ROBERT DE NIRO BUDE HRAŤ ENZA FERRARIHO

ROBERT DE NIRO BUDE HRAŤ ENZA FERRARIHO

Herec Robert De Niro povedal v rozhovore pre talianske noviny, že bude hrať rolu Enza Ferrariho v novom životopisnom filme, ...

04. 08. 2015