Elon Musk je známy svojimi novátorskými víziami, ale aj tým, že sa nerád spolieha na dodávateľov. A tak asi nikoho neprekvapí, že v Tesle založil technologické oddelenie na vývoj skla. Musk to oznámil v súvislosti s nedávno predstaveným produktom Solar Roof. Ide o strešnú krytinu, ktorú tvoria solárne panely a Tesla ju vyvinula prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti Solar City.

"Tesla vytvorila technologickú skupinu pre vývoj skla s niekoľkými fenomenálnymi ľuďmi," povedal Musk. Novej divízii šéfuje Mike Pilliod, bývalý materiálový inžinier v Apple, ktorý má na svojom konte celý rad patentov spojených so sklom a dotykovými obrazovkami.

Zaujímavé na novej strešnej krytine od Tesly je, že vyzerá v podstate ako bežná strešná krytina a bude k dispozícii vo viacerých vyhotoveniach. Spolu s akumulátorom Powerwall dokáže zásobovať elektrikou bežný rodinný dom a je mimoriadne odolná v zmysle pevnostných charakteristík. Nuž a práve pri ozrejmovaní, ako dosiahli takú pevnosť, Musk povedal: "Využíva veľa z technológie automobilového skla... Tesla vytvorila technologickú skupinu pre vývoj skla s niekoľkými fenomenálnymi ľuďmi." Musk mal pritom na mysli najmä Mike Pillioda, ktorý je riaditeľom tejto skupiny. Kým však prešiel k Tesle, pracoval ako materiálový inžinier v Apple a má na svojom konte celý rad patentov spojených so sklom a dotykovými obrazovkami. Musk navyše podotkol, že výroba skla vo veľkom množstve je celkom lacná a preto dáva zmysel používať ho vo veľkej miere. Je pritom jasné, že nemal na mysli iba strešnú krytinu. Tesla totiž vo veľkej miere používa sklo aj vo svojich automobiloch. Preto môžeme už na Modeli 3 očakávať výsledky práce novej divízie na vývoj skla. 

Zdroj: electrek

TESLA JE PO TROCH ROKOCH V ZISKU

TESLA JE PO TROCH ROKOCH V ZISKU

Je známe, že akcionárov Tesly už roky trápia červené čísla v kolónke zisk. Straty vykazuje automobilka ročne aj ...

31. 10. 2016
ČO JE SĽUBOVANOU VEĽKOU NOVINKOU TESLY? HARDVÉR PRE PLNE AUTONÓMNU JAZDU

ČO JE SĽUBOVANOU VEĽKOU NOVINKOU TESLY? ...

Elon Musk minulý týždeň ohlásil nečakané odhalenie nového produktu. To sa malo odohrať najskôr v pondelok a nakoniec ...

20. 10. 2016
TESLA CHCE O DVA ROKY ROBIŤ POL MILIÓNA ÁUT. V R2020 UŽ MILIÓN.

TESLA CHCE O DVA ROKY ROBIŤ POL MILIÓNA ...

Tesla si poslednej dekáde vybudovala renomé výrobcu reálne využiteľných elektromobilov. Firma má vďaka inovátorskému ...

09. 05. 2016
TESLA MÁ UŽ TAKMER 400 000 REZERVÁCIÍ NA MODEL 3

TESLA MÁ UŽ TAKMER 400 000 REZERVÁCIÍ NA ...

Tesla trafila s Modelom 3 do čierneho. O auto je obrovský záujem, ešte pred oficiálnym predstavením stáli ľudia v ...

16. 04. 2016