Asi by sme mali na úvod pripomenúť, že Brabus nie je obyčajný úpravca. Jeho zamestnanci sú schopní uraziť sa, keď im poviete, že pracujú pre tuningovú spoločnosť a svojim spôsobom na to majú i trochu nárok. Oficiálne je totiž táto firma vedená na nemeckých úradoch ako výrobca automobilov a keď sa pozriete na rozsah ich činnosti, niečo na tom bude.

Napríklad taký motor. Brabusu nestačilo zobrať štandardný preplňovaný osemvalec M177 s objemom 4,0 litra, ale rozhodli sa použiť nový kľukový hriadeľ so zdvihom zvýšeným na rovných 100 mm a navyše zväčšili vŕtanie na 84 mm. Výsledkom je objem zväčšený na 4433 centimetrov kubických, ktorý Nemci trochu v rozpore s pravidlami zaokrúhlili pri označovaní na 4,5 litra.

Brabus Rocket Edition

Súčasťou milióna ďalších zmien na motore sú tiež úplne nové turbodúchadlá, ktoré sú schopné tlačiť do valcov vzduch s pretlakom 1,4 baru, výkonnejšie palivové pumpy spolupracujúce so vstrekovačmi s vyšším prietokom a tomu zodpovedajú aj finálne parametre. Brabus udáva maximálny výkon 900 koní a najvyšší krútiaci moment až 1250 newtonmetrov, ktoré ale firma musela elektronicky znížiť na 1050 Nm, aby to prežila 9-stupňová automatická prevodovka i s pohonom všetkých kolies.

Plus 50 km/h, mínus 0,5 s

Uvedené zmeny stačia na to, aby sa čas akcelerácie v porovnaní so sériovým Mercedesom-AMG GLE 63 S 4Matic+ s výkonom 612 koní skrátil z 3,7 na 3,2 sekundy a maximálka poskočila z elektronicky obmedzených 280 km/h na 330 kilometrov za hodinu. Brabus pripomína, že tento limit môžete skúšať na kovaných 23-palcových diskoch Monoblock Y Platinum Edition a pneumatikách Continental, kým na prezentačných fotografiách auto stojí na 24-palcových kovaných kolesách Monoblock Platinum Edition Z. 

Brabus Rocket Edition

Predpokladáme ale, že vás na drobnosti a starosti tohto typu v Brabuse radi upozornia a v prípade záujmu určite pribalia obe sady diskov. Koľko ktoré stoja samostatne, presne netušíme, ale na Brabus 900 Rocket Edition v základnej výbave si pripravte 381 243 eur.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 27 obrázkov

zdroj: Brabus