Dacie nie sú úplne typickým objektom záujmu tuningových firiem. Obvykle si ich kupujú zákazníci, ktorí obracajú v ruke každé euro, nehľadajú výstrelky a na automobil častokrát pozerajú pragmaticky a prakticky. Na tom samozrejme nie je nič zlé, ale z pozície úpravcu môžete len ťažko čakať, že do vás táto časť motoristov zainvestuje veľké peniaze.

Občas sa na trhu samozrejme niečo objaví. Väčšinou však ide o rôzne decentné ochranné rámy, dodatočné svetlá, zľahka zodvihnutý podvozok či nálepky na karosériu. Komplexných úprav je naopak ako šafranu a ešte menej takých, ktoré popierajú pôvodný účel auta.

Dacia Duster

Presne takým zásahom do integrity Dustera bol i vlani predstavený balíček nazvaný Widebody spoločnosti Prior Design. Ani Nemci nechceli nič riskovať, preto predviedli svoju novinku v čisto virtuálnej podobe a čakali, čo sa bude diať. A podľa ich vlastných slov ich záujem a pozitívne reakcie potenciálnych klientov šokovali.

Pôvodne to bol len vtip

Ich prekvapenie bolo o to väčšie, že pôvodné renderované obrázky boli myslené ako vtip. So stúpajúcim záujmom sa najskôr rozhodli vyrobiť propagačný prototyp, nakoniec to ale dospelo do fázy, kedy bolo zrejmé, že si tento projekt na seba zarobí. A vďaka tomu si ho dnes môže objednať ktokoľvek.

Dacia Duster

Súčasťou paketu s celým menom Dacia Duster Widebody Aero-Kit je nástavec predného nárazníka, panely na rozšírenie predných i zadných blatníkov, prahové nástavce a imitácia zadného difúzora. Prior Design si za túto zostavu účtuje 2999 eur a za ďalších 299 eur si môžete prikúpiť strešný spojler.

Ak chcete kratšie pružiny so športovými tlmičmi a širšie disky, tie si musíte objednať zvlášť, firma však hovorí, že s cenou sa dá po kompletnej úprave dostať na nejakých 20 tisíc eur, pochopiteľne vrátane auta a práce.

Dacia Duster

Chápeme, že s ohľadom na cenníky Dacie to nie je úplne málo. Tým skôr, že úpravou získate auto, ktoré po výkonovej či dynamickej stránke nebude veľmi schopné splniť to, čo sľubuje jeho športovo drsný zovňajšok. A zabudnúť môžete i na jazdu v teréne. Aj preto môže ponuka Prior Designu pôsobiť na prvý pohľad bláznivo, predpokladáme ale, že si Nemci tento obchod dobre spočítali.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 8 obrázkov

zdroj: Prior Design