Pod kapotou ostáva všetko po starom. Srdcom je aj naďalej 3,8 litrový šesťvalec s výkonom 294 kW (400 k).

Pod kapotou ostáva všetko po starom. Srdcom je aj naďalej 3,8 litrový šesťvalec s výkonom 294 kW (400 k).

Zlepšená aerodynamika

Teraz spoločnosť vydala úpravu pre Porsche 911 (991) Carrera S Cabriolet. Nejde však o žiadne vylepšenie výkonu. Motor ostáva pôvodný a nedotknutý. Gemballa vylepšila aerodynamiku. Myslíte si, že 911 je dokonalý stroj, na ktorom už nie je čo vylepšiť? Niektorí ľudia majú odlišný názor. Nebudem dopredu túto úpravu zavrhovať ani ospevovať. Posúďte ju sami.

Ako prvý zaujme nový predný nárazník, na ktorom sú nové diery pre prívod vzduchu a spojler. Vzadu je šesťnásobná koncovka výfuku a v strede dostal miesto nový difúzor. Rovnako nový je aj nárazník. Bez úpravy neobišli ani bočné prahy. Toto všetko má prispieť k lepšej aerodynamike a lepšiemu výzoru.

Gemballa svojim najnovším dielom zatiaľ nedosahuje svoje slávne časy, keď sme s otvorenými ústami pozerali na Mirage GT. Aj napriek tomu však držíme palce.

911 vyzerá, akoby dostala mejkap. Funkčné vylepšenia sú malé, ale predsa sú. Všetky nové doplnky sú vyrobené z karbónového kompozitu a teda sú o niečo ľahšie ako originálne časti. Gemballa však ani po bankrote nie je žiaden ľudový úpravca. Jasne o tom hovorí cena. Za všetky tieto aerodynamické zmeny plus nový lak záujemcovia zaplatia 19 850€. Cena však nezahŕňa nové 21 palcové kolesá. Tie stoja ďalších 9895€. Gemballa tvrdí, že sú ľahšie ako pôvodné 20 palcové kolesá.

Porsche 911 Carrera S Cabriolet Gemballa GT má ešte ďalšie zmeny. Konkrétne ide o úpravy podvozku, ktoré však spoločnosť veľmi nešpecifikovala a neuviedla k nim ani cenu. Hovorím o nových pružinách, ktoré Porsche znížia o 30 mm. Spolu s nimi príde nová kalibrácia adaptívnych tlmičov a na záver má 911 nové brzdy Brembo.

Zdroj: tlačová správa

Prečítajte si aj: Gemballa je späť! A tento krát s McLaren MP4-12C GT3Šok: Uwe Gemballa opúšťa svet tuningu!Gemballa Mirage GT Carbon Edition - prvé informácie

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 10 obrázkov