Nielen športové diely, ale aj náradie

Prináša sadu exteriérových a interiérových dielov, ku ktorým sa pripája aj značkové náradie. Sú teda dve rôzne kategórie. Jedna sa sústredí na to, aby vám priniesli pocit pretekárskeho auta. Druhá sa sústredí na značkové náradie do dielne a rôzne iné produkty s motívmi R. S. Tam nájdete napríklad obrandovaný zdvihák, skrinku s náradím, kufrík na náradie a podobne. Pre tých, ktorí chcú mať Renault Sport pri sebe aj napríklad v práci, pribudli rôzne merchandisové produkty.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Toto krídlo vás vyjde na 1 249 €. Za karbónovú kapotu dáte 1 800 €.

Náradie na okruh

Pre nás sú však omnoho zaujímavejšie tie zamerané na športovejší charakter samotného auta. Ako ukážkový kúsok sme spoznali Clio RS. To je v aktuálnej generácii také nemastné neslané. V našom redakčnom teste sme ho príliš nepochválili. Jedným z jeho problémov bola aj prílišná „bežnosť“ interiéru. Ak by sme ho však dostali teraz v takejto vyladenej podobe, verdikt by bol určite iný. R. S. Performance diely prinesú úžitok hlavne tým, ktorý svojho miláčika často venčia na okruhu, alebo slalome. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Vybrať si môžu zo Style Parts a Performance Parts. Style sú zamerané na zagresívnenie celého auta. V prípade Clia to znamená, že bude vyzerať takmer identicky s konceptom Clio RS 16. Vďačiť tomu môže bodykitu, diskom kolies Turini, ktoré sú dostupné v čiernej a červenej farbe, och a samozrejme veľkému zadnému krídlu a karbónovej kapote. Druhá kategória Performance je už čisto hardcore pretekárske príslušenstvo. V katalógu nájdeme pretekársku sedačku s 5-bodovými pásmi, výkonnejšie brzdy, výfukové potrubie a tvrdšie odpruženie, ktoré minimalizuje náklony karosérie. V prípade záujmu si môžete dané vylepšenia zakúpiť priamo tu

Foto: Renault Sport