Na čo sa pozriete pri kúpe auta ako prvé? Na spotrebu a pohodlie sedačiek? Ani na jedno. Hneď vám padne do oka dizajn. Či je auto elegantné, športové, agresívne alebo doslova odporné. Dizajn vášho auta môže dokonca ovplyvniť aj vaše spoločenské postavenie. Predsa len je rozdiel sa voziť na nadčasovom, elegantnom tátošovi alebo sa premávať vo Fiate Multipla. A práve pre automobilky, pre ktoré je dizajn mimoriadne dôležitý, existuje ocenenie "najkrajšie auto roku". Udeľujú ho na Festival Automobile International, ktorý sa koná každoročne v Paríži, v slávnej Invalidovni. Na 33. ročníku udeľovali ceny v celkovo pätnástich rôznych kategóriách. Poďme sa pozrieť na víťazov vybraných súťaží.

Najkrajší concept

V tejto kategórii sa to hemží samými skvostami. Nájdeme v nej štvordverovú Kiu Proceed, ale aj elektrický hyperšport budúcnosti, Lamborghini Terzo Millennio. Všetky tieto náhľady do budúcnosti sa museli skloniť pred Mazdou Vision Coupe. V dnešnej dobe samých SUV a crossoverov je to doslova dar z japonských nebies a radosť naň pozerať.

Najkrajší Supercar

Rok 2017 bol z pohľadu superáut mimoriadne štedrý. Spoznali sme beštiálny McLaren 720s, nástupcu Ferrari Calirfornia, Portofino alebo aj konečne nový Aston Martin Vantage. Tieto dvojdverové rakety doplnilo Porsche Panamera, ktoré sa ukázalo ako skvelé prevozné vozidlo zlata. Víťazstvo však právoplatne patrí McLarenu!

MAZDA VISION COUPE JE ASI NAJ ŠTÚDIA ŠPORTOVÉHO SEDANU (NOVÉ FOTO)

MAZDA VISION COUPE JE ASI NAJ ŠTÚDIA ...

Mám rád všetky automobilky! Myslím to vážne. Niektoré však uznávam o čosi viac. Prístup Mazdy mi je ...

25. 10. 2017
MCLAREN 720S JE VO VŠETKOM LEPŠÍ

MCLAREN 720S JE VO VŠETKOM LEPŠÍ

Pred pár rokmi McLaren vyrábal autá len sporadicky a v spolupráci s veľkými značkami. Predsa len, bola to primárne ...

13. 03. 2017

Najkrajší interiér

Pravdou je, že najviac času budete tráviť v interiéri auta. Preto je víťazstvo v tejto kategórii mimoriadne vyhľadávané. Kto to vyhral tento rok? Audi A8? Porsche Panamera? Ani jedno zo spomenutých áut sa do finále nedostalo. Ale víťazom sa nestalo ani BMW X2 ani Volvo XC60. Francúzi si idú v interiéroch svoju ligu a kategóriu ovládol DS 7 Crossback.

Najlepšia reklama

V tejto kategórii nie je príliš čo viac vypisovať. Radšej si rovno pozrite víťazný počin od značky Kia.

NOVÉ SUV DS7 CROSSBACK PRINÁŠA ZAUJÍMAVÝ INTERIÉR

NOVÉ SUV DS7 CROSSBACK PRINÁŠA ...

Možno stále patrím medzi starú školu, ale na samostatnosť značky DS si neviem zvyknúť. V mojich očiach ide stále iba o ...

01. 03. 2017
ALPINE A110 MÁ 1080 KG, 252 K A JE STAVANÁ PRE ZÁŽITOK Z JAZDY

ALPINE A110 MÁ 1080 KG, 252 K A JE STAVANÁ ...

Cesta k znovuoživeniu značky Alpine a predstaveniu produkčnej verzie Alpine A110 bola dlhá a tŕnistá. Renault tento zámer ...

09. 03. 2017

Najkrajšie auto roku 2017

Túto anketu mali pod palcom ľudia na internete. A výsledok je pomerne prekvapivý. Víťazom nie je žiadne expresívne hyperauto. Práve naopak, vyhralo auto, ktoré sa doslova vracia ku koreňom pôžitku jazdy! Fénix, ktorý povstal z popola. Áno, hovorím o skvelej kombinácii retra a moderny, Alpine A110. Okrem výhry v kategórii najkrajšie auto sa dostala aj do finálovej štvorky najkrajších interiérov, takže objektívne sa jedná o krásu na kolesách aj z vnútra aj z vonku.