Britský pilot Lewis Hamilton na Mercedese vyhral nedeľňajšiu VC Číny, tretie podujatie sezóny 2015 MS Formuly 1. Aktuálny majstera sveta triumfoval na okruhu v Šanghaji časom 1:39:42,008 h a dosiahol druhé víťazstvo v prebiehajúcej sezóne, vďaka ktorému zvýšil svoj náskok na čele celkovej klasifikácie. Pre Hamiltona to bolo 35. víťazstvo v kariére a 73. pódiové umiestnenie. V Číne zaknihoval štvrtý triumf po rokoch 2008, 2011 a 2014. Na druhom mieste prišiel do cieľa jeho tímový kolega  Nico Rosberg, ktorý zavŕšil úspešný víkend Mercedesu. Tretí bol Sebastian Vettel na Ferrari.

Po štarte si piloti Mercedesov udržali vedúce postavenie. Na oba monoposty Ferrari získali v priemere štyri desatiny sekundy na jedno kolo a vzďaľovali sa im. Štart sa vydaril Kimimu Räikkönenovi, ktorý sa zo 6. priečky predral na štvrtú pozíciu. Räikkönen sa hneď na štarte predral pred Felipeho Massu z Williamsu a v pred 4. zákrutou predviedol odvážny manéver ktorý ho dostal na 4, priečku pred druhého pilota tímu Williams Valtteriho Bottasa. V 16. kole sa z monopostu Daniila Kvjata valil hustý dym a dokonca aj oheň, ruský jazdec preto odparkoval svoje vozidlo a preteky sa pre neho skončili. Mercedes nasadil tempo, ktorému stíhali aj jazdci tímu z Maranella, no pre Williamsy jazdiace za vedúcou štvoricou to bolo nad ich sily. Vettel sa držal od Rosberga na rozdiel 2 sekúnd a na 4. priečke jazdiaci Räikkönen sa pomaly približoval ku svojmu  tímovému kolegovi. Jazdci Mercedesu a Ferrari absolvovali zastávky v boxoch bez zdržania a poradie sa nemenilo. Vedúca štvorica do posledného stintu nasadila tvrdšie pneumatiky, ktoré Mercedesu sedeli viac ako jazdcom v červených monopostoch. Najmenej spokojný s touto sadou pneu bol práve Vettel a tímový kolega sa pomaly približoval. Räikkönenove plány na útok zhatil Safety Car, ktorý sa dostal na trať 3 kolá pred koncom, po tom ako Maxa Verstappena zradil motor a marsáli mali problém s odprataním jeho monopostu a tak sa za SC nakoniec VC Číny aj dojazdila.

Na piatom a šiestom mieste skončili Felipe Massa a Valtteri Bottas, siedmy bol Romain Grosjean z Lotusu. Ten bodoval vôbec prvýkrát od minuloročnej VC Monaka. Na ôsmom a desiatom mieste finišovali jazdci Sauberu Felipe Nasr a Marcus Ericsson, deviatu priečku a dva body získal Daniel Ricciardo.