Väčšina konceptov nikdy neuvidí ani len malosériovú výrobu, no existujú aj výnimky a dnes tu jednu máme. Auto pôvodne navrhol Mercedes ako koncept CW311, no  neplánovali ho vyrábať. Bývalý inžinier Eberhard Schulz, ktorý viedol tím zodpovedný za dizajn auta, sa s automobilkou dohodol, že CW311 môže vyrábať pod vlastnou značkou Isdera.

Raritná Isdera Imperator a boky v Spa-Francorchamps

Isdera Imperator 108i je rarita, z ktorej vyrobili len 30 kusov. Majiteľ tejto striebornej krásky si supercar užíva plnými dúškami.

Supercar predávali v rokoch 1984 až 1993 pod menom Isdera Imperator 108i. Použili oceľový rúrkový rám a laminátovú karosériu. Srdce pochádza od Mercedesu alebo AMG: zákazníci si mohli vybrať motory Mercedes V8 s objemom 5,0 a 5,6 l alebo AMG V8 s objemom 5,6 a 6,0 l. Kúsok, ktorý je vo videu, má v strede 6,0 V8 od AMG, na stovku zrýchli za 5,0 s a topspeed prekračuje 280 km/h. Isdera vyrobila spolu 30 exemplárov Imperatora 108i. Väčšina takýchto áut konči niekde v zbierke a majiteľ sa na nich sem tam prevezie. To ale neplatí o vlastníkovi tejto striebornej mašiny, vzal supercar na okruh v Spa-Francorchamps a poriadne ho prevetral.

Zdroj: Marchettino