Jarné prázdniny tento rok začali 20. februára na západnom Slovensku, pokračujú na strednom Slovensku a nakoniec sa budú deti tešiť na východnom Slovensku. Čas radosti pre deti, čas starosti pre pracujúcich rodičov. Mnohé deti potom ostávajú bez dozoru a flákajú sa po meste. Mnoho detí nemá základy pravidiel cestnej premávky, preto sa predstavitelia Polície SR rozhodli posilniť hliadky, aby predišli nešťastiu. 

Polícia počas prázdnin očakáva zvýšenú intenzitu cestnej premávky, preto posilní dohľad nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky .

Cieľom opatrení je pozitívne ovplyvniť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky a najmä eliminovať počet dopravných nehôd s následkami na životoch a zdraví. Policajti sa zamerajú na kontrolu dodržiavania predpisov všetkými účastníkmi cestnej premávky (nielen vodičmi, ale aj chodcami a cyklistami). Zámerom preventívnych opatrení je aj ochrana účastníkov cestnej premávky, ktorí sa správajú predpisovo. V týchto dňoch preto rátajte so zvýšeným počtom policajtov na našich cestách. 


Prax ukazuje, že aj takéto kontroly a viac policajtov na cestách majú vplyv na vodičov (aspoň podľa vedenia PZ). Je všeobecne známe, že keď vodiči vidia na ceste policajta, znížia rýchlosť – niektorí priam dupnú na brzdu, hoci idú predpísanou rýchlosťou. Nielen polícia vplýva na znižovanie nehodovosti. Dôležitý je hlavne prístup samotných účastníkov, ich zodpovedné správanie a dodržiavanie predpisov. Taktiež je potrebné zlepšovať stav ciest (najmä teraz po zime) a v neposlednom rade na premávku a s tým súvisiacu nehodovosť vplývajú aj poveternostné podmienky.

Zdroj: MINV

SLOVENSKO MÁ NAJMENEJ ÚMRTÍ NA CESTÁCH SPOMEDZI OKOLITÝCH KRAJÍN

SLOVENSKO MÁ NAJMENEJ ÚMRTÍ NA CESTÁCH ...

Minister vnútra informoval o dopravných nehodách za uplynulý r2016. Na cestách našlo smrť 242 ľudí, čo je až o 32 ...

04. 01. 2017
CHODCI, NA JESEŇ A V ZIME JE NA CESTÁCH DÔLEŽITÉ BYŤ VIDENÝ!

CHODCI, NA JESEŇ A V ZIME JE NA CESTÁCH ...

Každý z nás vodičov je z času na čas chodec. Pre jeseň sú typické hmly a znížená viditeľnosť. Všetci ...

20. 11. 2016