Modernizovaný Golf siedmej generácie uvidíme pravdepodobne už budúci rok v Paríži. V interiéri však vsadí namiesto klasických tlačidiel na dotykové displeje, ktorých funkcie sa budú ovládať gestami. O štúdii Golf Touch R s ovládaním interiéru pomocou gest sme už písali, použitie týchto funkcií do faceliftovaného Golfu potvrdil na veľtrhu elektroniky CES v Šanghaji Dr. Heinz-Jakob Neusser, šéf vývoja hnacích ústrojenstiev koncernu VW Group. Zároveň dodal, že Golf bude prvým automobilom v triede rodinných hatchbackov, ktorý sa s novou technológiu predstaví a má pritom reprezentovať smer, akým sa bude automobilový svet v budúcich rokoch pohybovať.

Ovládanie niektorých funkcií pomocou mávania ruky? Predstavte si situáciu, že odháňate v aute muchu, alebo nadávate a gestikulujete, ukazujete na vodiča pred vami a zrazu sa vám spustí nejaká funkcia. Napríklad sa v lejaku otvorí strešné okno. Zdá sa, že nás čaká veľa zábavy :- )

Interiér modernizovaného Golfu prišiel takmer o všetky klasické tlačidlá.

Ovládanie gestami bude spoliehať na päť snímačov, ktoré umožnia nastaviť teplotu klimatizácie, hlasitosť audio systému, alebo otvorenie strešného okna. Ak ním bude vozidlo vybavené, stačí vodičovi zamieriť rukou k stropu, následne sa na stredovom displeji aktivuje príslušná ikona, ktorú však vodič nemusí využiť a miesto dotyku iba mávne dlaňou za seba alebo naopak pred seba. Spomínaný displej by mal byť jedným z troch, ktoré budú vo vozidle. Prístrojový panel nahradí 12,3-palcový displej, uprostred palubnej dosky bude najväčší trinásťpalcový displej, ktorý nahradí väčšinu ovládacích prvkov. Pod ním je umiestnené ovládacie centrum (Control Center) s uhlopriečkou 8,0 palca s haptickou spätnou väzbou na ovládanie funkcií vozidla, klimatizácie a mediatéky. Volkswagen počíta s dotykovou technikou, interiéru modernizovaného Golfu odoberú skoro všetky klasické tlačidlá.

zdroj : autoforum