Región stredného východu je známy veľkým počtom superšportov. V krajinách ako Dubaj, či Bejrút môžete na cestách stretnúť hocičo. Či už je to Ferrari, Bugatti, Keonigsegg alebo iná brutálna mašina, stále tomu niečo chýba. Niečo výnimočné, exkluzívne, hlavne niečo arabské. Tu začína príbeh auta pomenovaného po mýtickej krvilačnej príšere. Jeho meno, Lykan, odkazuje na najvyspelejší druh vlkolakov.

Lykan mal premiéru na Qatar Motor Show v januári tohto roku. Tam sme mohli vidieť prototyp prvého arabského hypercaru, ktorý mal otriasť automobilovým svetom. Pôvodný plán bol vyrobiť iba sedem kusov, lenže už vo februári vo W Motors registrovali viac ako sto objednávok.  V súčasnosti W Motors otvára Showroom v centre Dubaja a plánuje sieť Showroomov po celej oblasti Perzského zálivu.

Napriek šialenej cene 3,4 milióna dolárov za kus a pôvodne triezvemu plánu vyrobiť a predať 7 kusov už dnes W motors eviduje okolo sto objednávok! Šialené, ako je stále viac bohatých, ktorý ľahkosťou minú na autá milióny...

Ono to nie je len tak, že ideme robiť hyperšportové auto, ktoré predčí všetko čo tu doteraz bolo. Na prvý pokus to málokto zvládne a väčšinou to končí blamážou. Lenže vo W Motors vedeli ako na to. V oblasti modelovania a dizajnu konzultovali svoje návrhy s s talianským STUDIOTORINO. Pri  technickom vývoji pomáhal nemecký RUF a partnerom pre výrobu sa stal Magna Steyr. Z tejto spolupráce vzišlo dielo hodné majstra. Lykan, ktorý sa stal prvým arabským hyperšportom.

Prvý Lykan bol biely

Aby bol Lykan na vrchole potravinového reťazca, nestačí mu iba výkon a jazdné vlastnosti. Z auta musia sršať exkluzivita a luxus. Preto v interiéri aj exteriéri použili tie najmodernejšie a najluxusnejšie materiály. Za zmienku stoja diamantami vykladané LED svetlá. Nemusia to byť však iba diamanty. Zákazník si môže zvoliť aj iný drahokam, tak aby ladil s farbou karosérie, napríklad rubín alebo zafír. Interiér je prešívaný zlatou niťou, sedadlá majú jedinečný dizajn zameraný na pohodlie a bezpečnosť. Zaujímavosťou je určite holografický displej reagujúci na gestá a tzv. ID4 motion palubná doska. K autu jeho majiteľ dostane aj hodinky Cyrus Klepcys, špeciálne navrhnuté pre prvý arabský hyperšport.

Diamantami vykladané LED svetlo

Lykan sa medzi superšportami nestratí. Jeho maximálka 395 km/h a zrýchlenie z nula na sto za 2,6 sekundy ho právom radia medzi konkurentov ako Buggati Veyron, či Koenigsegg CCXR. Tieto parametre ma nasvedomí dvoma turba dopovaný šesťvalcový boxer s výkonom 560 kW (750 koní). Motor nebol ladený na maximálny výkon, ale na perfektný balans medzi krútiacim momentom, výkonom a rýchlosťou. Dokonalú priľnavosť dávajú autu 19 palcové disky vpredu a 20 palcové vzadu, obuté do špičkových pneumatík Pirelli P-Zero. A koľko taká sranda stojí? Nuž W Motors si za túto exkluzivitu vypýta, dobre sa držte, 3,4 milióna dolárov!

Čierna mu pristane

Zdroj: ​seriouswheels.com