Znaky a logá sú neoddeliteľnou súčasťou identity automobiliek. Aj preto je ich vývoj postupný, dlhodobý proces a v znaku automobilky sa odzrkadľujú rôzne obdobia vývoja automobilky, ale aj meniaci sa všeobecný vkus a vnímanie značky. Ako ukazuje napríklad aj vývoj znaku automobilky Renault, zmeny, najmä v novodobých dejinách automobiliek, bývajú veľmi malé. Veď načo dramaticky meniť niečo, čo je overené časom a ľudia sú na to zvyknutí? O to viac, ak sa jedná o tradičnú a luxusnú automobilku, akou je Aston Martin. Napriek tomu si Aston Martin dal zaregistrovať nové logo.

Nové logo pôsobí na prvý pohľad veľmi zvláštne...

... pri pozornom pohľade sa v ňom dajú nájsť písmená AM a odkaz na znak z 20-tych rokov

Aston Martin má svoje aktivity aj v iných odvetviach ako čisto automobilový priemysel. Ako to pri takýchto značkách býva, sú s nimi spojené aj rôzne luxusné výrobky. Aston Martin si preto dal v júli minulého roka zaregistrovať nové logo. Na prvý pohľad je to spleť čiar v krúžku, no pozorný čitateľ v ňom ľahko nájde písmená AM. Podobné, hoci nie tak komplikované logo navyše automobilka už používala. Bolo to však v rokoch 1921-1926, čo je pre väčšinu motoristickej verejnosti dávno zabudnutá minulosť. Nové logo by si navyše kosoštvorcom v strede mohlo vyslúžiť podobné posmešky ako spomínaný Renault. Na čo ho teda bude značka používať? Pôvodne malo byť určené pre malé kovové výrobky, nábytok a reklamné predmety. Minulý týždeň si však Aston Martin dal toto logo zaregistrovať znova a v žiadosti tentoraz uviedol, že logo bude slúžiť pre veci ako mobilné telefóny, koža a oblečenie. Čo je však podstatnejšie, predstavitelia značky tam okrem toho uviedli aj automobilové šasi a dizajn pozemných vozidiel. Nové logo sa teda časom môže objaviť aj na autách, alebo ich častiach. Každopádne by však bola škoda, ak by sa Aston Martin vzdal svojho tradičného okrídleného znaku. To ale automobilka zrejme ani nemá v pláne.

Takto sa vyvíjal typický znak automobilky Aston Martin

MAL BY ASTON MARTIN POUŽÍVAŤ NOVÉ LOGO AJ PRE AUTOMOBILY?

  • Áno, vyzerá moderne ( 9% )

     

  • Nie! Značka ako Aston Martin by sa mala držať tradície ( 91% )

     

Odpovedalo 58 ľudí  

AKO VZNIKOL ZNAK RENAULT? FAKT PREDSTAVUJE ŽENSKÉ PRIRODZENIE?

AKO VZNIKOL ZNAK RENAULT? FAKT PREDSTAVUJE ...

Znak na maske, či kapote auta je jedným z prvkov, ktorými sa automobilka hrdo hlási k svojmu dielu. ...

03. 09. 2015
ASTON MARTIN A RED BULL ODHALILI AM-RB 001 - NAJLEPŠÍ HYPERCAR NA SVETE

ASTON MARTIN A RED BULL ODHALILI AM-RB 001 - ...

Aston Martin a pretekársky tím F1 Red Bull Racing spojili sily, aby vytvorili hypercar, ktorý by dokázal konkurovať ...

08. 07. 2016
ASTON MARTIN VYROBÍ 25 KUSOV DB4 GT PODĽA ŠPECIFIKÁCII Z ROKU 59

ASTON MARTIN VYROBÍ 25 KUSOV DB4 GT PODĽA ...

Vedenie tradičnej britskej automobilky Aston Martin sa rozhodlo oprášiť jeden zo svojich najúspešnejších typov a vyrobiť ...

15. 12. 2016
ŽENEVA 2016: ASTON MARTIN DB11 JE VERNÝ TRADÍCII S V12 POD KAPOTOU

ŽENEVA 2016: ASTON MARTIN DB11 JE VERNÝ ...

Už pred pár dňami bolo jasné, ako bude vyzerať Aston Martin DB11. Nástupca typu DB9 mnohých prekvapil netradičným ...

02. 03. 2016