Ešte v roku 2012 uzavreli Caterham a Renault spoluprácu, na ktorej konci mal byť ľahký športiak. Renault poskytol továreň v Dieppe, kde spoločnými silami pracovali na novom aute. Partnerstvo v pomere 50:50 malo pomôcť Renaultu oživiť značku Alpine a Caterham mal profitovať novým typom ľahkého športiaka. Momentálne to vyzerá, že dohoda menom Societe des Automobiles Alpine Caterham sa blíži ku koncu.

Výsledkom spolupráce Caterhamu a Renaultu má byť sériová podoba Alpine A110-50

Zdá sa, že spolupráca Caterhamu a Renaultu sa blíži ku koncu. Medzi partnermi vznikli ťahanice, keď chcel Renault posunúť predstavenie áut.

Renault chcel posunúť predstavenie áut, pretože musel prepracovať niektoré časti Alpine. Caterhamu sa to nepáčilo a medzi partnermi sa postupne zvyšovalo napätie. Ani jeden z nich ukončenie spolupráce oficiálne nepotvrdil.

Caterham si zo spolupráce s Renuultom odnesie nový ľahký športiak

Obidve automobilky predstavia nové športiaky podľa plánu v druhej polovici roka 2016. Ale zatiaľ nevieme, aké konštrukčné prvky budú zdieľať a aké motory nasadia. Hovorí sa, že do Alpine by mali montovať motor s výkonom 250 koní a do Caterhamu 300 koňovú pohonnú jednotku. Pohotovostná hmotnosť 1100 kg s takto výkonnými motormi sľubuje more zábavy.

Zdroj: autocar.co.uk