Vravíte si, čo za nezmyselný nadpis?! Ako môže niekto vôbec porovnávať tieto dve úplne odlišné automobilky? Tu však nejde o priame porovnanie, ale o zábavný stret dvoch protipólov, vysokovýkonného DBS a dodávkovej C15. Citroen vs Aston Martin tak na kľukatých francúzskych cestách zvedie neľútostný boj, ktorý sa môže zdať na pohľad nevyrovnaný, ale opak je pravdou. Vodič C15 zásadne využíva výhodu domáceho prostredia.

Nedávno tu bolo video o vodičovi, ktorý dokázal s „krabicou“ kačicou 2CV stvárať neuveriteľné kúsky. Niečo podobné nájdeme aj v tomto videu, i keď je tu priamy „battle“ medzi Aston Martinom DBS a Citroenom C15 D. Na rovinke je víťaz jasný, čo sa ale stane, ak k tomu prirátame kľukaté úzke horské cestičky vo Francúzsku a jednoznačnú výhodu v podobe poznania trasy?

Začiatok je nudný, Aston Martin DBS dobehne a postupne predbehne C15-ku, tu však nastáva zvrat. Vodič sa pridá do naháňačky, z čoho vznikne zaujímavé video. Pozrite si pár momentov, pri ktorých využíva potenciál C15-ky na 110 %. Výhodou preňho je zjazd z kopca, opačným smerom by také video nevzniklo.

TOMU VRAVÍM JAZDA NA LIMITE PODVOZKU 2CV

Poznáte auto, ktoré sa hodí na rezanie zákrut menej ako svetoznáma "kačica", navyše v úžitkovej verzii Fourgonnette? ...

22. 01.