Takatu a jej chybné airbagy netreba predstavovať. Spájajú ich s minimálne 20 úmrtiami a 180 vážnymi zraneniami po celom svete. Firma oznámila v minulom roku bankrot. V súčasnosti japonský výrobca oznámil ďalšiu zvolávaciu akciu na viac ako 3 milióny vakov. Ide o predné chybné airbagy Takata v konkrétnych autách z roku 2009, 2010 a 2013.

15 postihnutých automobiliek

Z postihnutých výrobcov áut ide o Hondu, Toyotu, Audi, BMW, Fiat Chrysler, Ford, General Motors, Jaguar-Land Rover, Mazdu, Mercedes-Benz, Mitsubishi, Nissan, Subaru, Daimler Vans a Teslu. Len pre pripomenutie, Takata dostala facku po tom, ako po celom svete pribúdali prípady, kedy chybné vyvíjače tlaku v airbagoch doslova vymrštili kovové a plastové úlomky do kabíny pri dopravných nehodách. Chemikálie, ktoré malou explóziou pri nehode dokážu naplniť vak plynom, sú nestabilné a doslova roztrhnú kovový obal. Paradoxne, systém, ktorý vás mal uchrániť, vám do tváre vymrští potencionálne smrteľné úlomky.

PREČO SÚ DIELY NA JAPONSKÉ AUTÁ DRAHŠIE? IDE O PODVOD NA KLIENTOV?

PREČO SÚ DIELY NA JAPONSKÉ AUTÁ ...

Jedna "lepšia správa" za druhou! Európska komisia práve rieši oprávnené podozrenie z kartelovej dohody nemeckých ...

24. 11. 2017
ŠKANDÁL JAPONSKÝCH OCELIARNÍ! KOBE STEEL FALŠOVALI KVALITU KOVOV

ŠKANDÁL JAPONSKÝCH OCELIARNÍ! KOBE STEEL ...

Oceliareň Kobe Steel falšovala údaje o kvalite kovových výrobkov. Pochybné produkty dostalo 500 odberateľov, medzi nimi aj ...

17. 10. 2017

Zástupcovia Takaty: "Spoločnosť Takata Corporation sa ospravedlňuje verejnosti za rozšírenú obavu a nepríjemnosti spôsobené generátormi plynu. Vyzývame amerických vodičov, aby navštívili webovú stránku NHTSA. Zistia tak, či je ich vozidlo zvolané. Nech okamžite podniknú kroky, ak je vozidlo identifikované ako vyžadujúce opravu." Firma v novembri predala takmer všetky svoje aktíva konkurentovi Key Safety Systems, okrem aktív potrebných na zvolávacie akcie a výmeny chybných airbagov. 

Zdroj: independent.co.uk

Foto: Inverse, NBC News, CarAndDriver