Veľký počet jazdcov vo vyraďovacích súbojoch ovplyvnil priebeh pretekov. Vzhľadom na vopred vymedzený čas a ďalší program nebolo možné odjazdiť vyraďovacie súboje úplne do konca. To je trošku škoda. Napriek úplne antidrifterským podmienkam na kompletne mokrej a teda kĺzkej trati, čoho dôsledkom boli nízke rýchlosti, menšie uhly, a samozrejme, chýbajúci dym naozaj bolo na čo pozerať. Mnohé súboje boli divácky fakt atraktívne, tesné, vyspelé, plné napätia s prekvapivo minimálnym množstvom kolízií. Medzinárodná účasť mala svoje pre aj proti. Pozitívom bola vyššia úroveň jazdenia a kvalitnejšie preteky. Negatívnym dôsledkom medzinárodnej účasti, z pohľadu jazdcov, bol únik bodov za pozície, ktoré obsadili zahraniční jazdci. Tí totiž v slovenskom majstráku nebodujú...

Víťaz dnešných pretekov - Timo Štikár

Všetci, ktorí napriek naozaj neprívetívemu počasiu prišli, a bolo vás prekvapivo dosť, si naozaj môžu sťažovať jedine na nedostatok tepla a sucha. Všetko ostatné bolo v rámci možností super. Drift taxi fičalo a previezlo niekoľko desiatok záujemcov, prakticky každý mal skvelý výhľad na trať a vďaka dobrému moderovaniu Tomáša a Miša aj prehľad o dianí.

Poradie tretích pretekov slovenskej série King of Drift Europe v Prešove veľmi ovplyvnili zahraniční jazdci. Konečné poradie po vyraďovacích jazdách v Prešove je nasledovné:

I. miesto Timo ŠTIKÁR BMW E36
II. miesto Vojtech GOZOZEWICZ BMW M3 GTR
III. miesto Jánoš MESTER BMW E36 M3
IV. ‪mieso Róbert SZOLGA Toyota AE86

Druhý najlepší slovák dnes - Róbert SZOLGA