Predajca vozidiel ALD MOBIL, Stará Ľubovňa organizuje už 4. ročník podujatia s názvom Duster Tour. Ide o off-roadové podujatie určené pre majiteľov Dacie Duster. Koná sa 6.9. Jazdí sa cez bývalý vojenský priestor Javorina. Pre účastníkov sú na výber dve trasy rozdelené podľa náročnosti. Menej náročná trasa vedie väčšinou po poľných cestách a zvládnu ju aj autá s pohonom prednej nápravy. Druhá trasa je omnoho náročnejšia a určená len pre tých odvážnejších. Na jej absolvovanie potrebujete pohon 4x4. Pokiaľ ste videli náš test na Dacia Duster 1,5 dCi 4x4, tak viete, že auto je mimoriadne schopné v teréne. Podujatie nie je určené len pre majiteľov Dusterov, ale pre celé rodiny.

 

Z Testu Dacie Duster dCi 4x4: „Žiadne kacírstvo, ani rúhanie. Dacia Duster je fakt bombové auto a chceme ho! Skvelý úlet od áut, o ktoré sa permanente strachujeme, riešime každý škrabanec, preliačinu a odlúpnutý kúsok laku... Najkrajší je špinavý."

Duster Tour vedie cez bývalý vojenský priestor Javorina

Aj podľa citácie z nášho testu, Duster jednoznačne patrí do terénu. A to aj napriek tomu, že nemá pevný rám ako „pravý off-road“. Ale vadí to? Duster dokáže v teréne naozaj veľa. Fotky z minuloročnej akcie Duster Tour Stará Ľubovňa 2014 to len potvrdzujú.

Prečítajte si tiež: Test jazdenky Dacia Duster

 

Foto: FB ALDMOBIL

Program Duster Tour - Stará Ľubovňa 2015