Elon Musk je známy tým, že nemá ďaleko od slov k činom. Iba pred čosi viac ako dvoma týždňami predstavil svetu svoj plán, ako odľahčiť a urýchliť dopravu v budúcnosti a už stihol zverejniť aj video z prvých testov. Jeho nápad je v podstate jednoduchý. Elon verí, že doprave v mestách by pomohla sieť tunelov, v ktorých by jazdili automatické elektrické vozíky rýchlosťou až 200 km/h.

 

 

Vodič by na takýto vozík na kraji cesty zaparkoval auto. Výťah by vozík aj s autom zviezol dolu do tunela, vozík by sa následne dal do pohybu a zaradil sa medzi ostatné vozíky v tuneli. Celá doprava pod zemou by sa diala bez zásahu vodiča. Jeho jedinou úlohou by bolo zadať cieľovú stanicu. Vďaka vylúčeniu ľudského faktora sa systém vyhne kolíziám. Neviete si presne predstaviť, ako by takáto automatická jazda tunelom vyzerala? Potom je video, ktoré Elon Musk zverejnil na svojom Instagrame, práve pre vás. Ide o záznam z testu vysokorýchlostného elektrického vozíka. Nie je však známe, kde sa test uskutočnil, ani či bol urobený na trati v plnej veľkosti, alebo na zmenšenine v nejakej mierke (aj keď to je oveľa pravdepodobnejšie). Každopádne, vysokorýchlostné cestovanie tunelmi by vyzeralo práve takto.

Zdroj: carscoops

VYSOKORÝCHLOSTNÉ CESTOVANIE TUNELMI? JE TO ...

Elon Musk, stojaci napríklad za automobilkou Tesla, je známy vizionár, ktorý sa snaží zmeniť svet. Už dokázal zmeniť ...

30. 04. 2017