Myšlienka na výrobu lietajúcich áut je možno tak stará ako dopravné zápchy a kolóny samé (prípadne ešte staršia). Lietajúce auto sa mne osobne spája s pojmom „doprava budúcnosti“. Nikdy som si však nemyslel a stále si nemyslím, že tieto vozidlá jedného dňa nahradia obyčajné autá. V priebehu histórie sme zaznamenali už pomerne veľa pokusov o ich výrobu.

Musk si verí. Postaviť lietajúce auto pre neho nie je problém.

Asi najznámejším je slovenský Aeromobil 2,5, ktorý pred niekoľkými mesiacmi šokoval celý svet. Masová výroba však nehrozí a stále ostávame na zemi. Slováci nie sú jediní, kto sa pohráva s myšlienkou lietania.

 

O lietajúcom aute uvažuje aj zakladateľ služby PayPal a majiteľ automobilky Tesla, Elon Musk. Nedávno ho v rozhovore vyspovedal denník The Independent. Musk si okolo seba buduje povesť absolútneho supermana, ktorý pretvára nemožné na možné. Ani teraz to nie je inak.

 

Elon Musk nepochybuje o tom, že dokáže vyrobiť lietajúce auto. Skôr ho trápi, aby splnilo očakávania ľudí.

Myšlienka na výrobu lietajúceho auta nie je nová.

Podľa jeho slov, o lietajúcom aute uvažuje pomerne často. So svojim tímom ho možno postaví len tak, pre zábavu. „Určite dokážeme postaviť lietajúce auto. Ale to nie je najťažšia časť. Oveľa ťažšie je vyrobiť lietajúce auto, ktoré bude super bezpečné a tiché. Ľudia budú totiž nešťastní ak naše vozidlo bude sklamaním,“ uviedol Elon Musk v rozhovore.

 

Z uvedeného vyplýva, že Musk nám možno čoskoro predstaví demonštratívne vozidlo schopné letu. Takmer určite však asi ostaneme pri tom, že pôjde len o zábavu. Budúcnosť ešte neprišla. :)

 

Zdroj: independent.co.uk

Prečítajte si aj:  Musk chce z nefunkčného Bondovho Lotusu Esprit urobiť elektromobil