Zo zadu vyzerá koncept exoticky.

Hlavné slovo pri vzniku dizajnu mala americká divízia spoločnosti. To však neznamená, že Civic skončí len v USA. S najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o globálny produkt. Výrobca tvrdí, že predstavený Civic bude najšportovejším kompaktom v histórii značky.

Vzhľad nasvedčuje tomu, že dané vyhlásenie nie je len blábol do vetra. Napriek tomu však môžeme očakávať, že sériová verzia príde s istými zmenami. Silueta mierne pripomína Porsche 911. Tá by mohla byť zachovaná, no motor vzadu nehľadajte. Na druhej strane však koncovka výfuku nebude centrálna a veľmi pravdepodobne aj zadné svetlá dostanú trochu konvenčnejší vzhľad. Honda však stavila na jednoduché a priame línie. Vychádza jej to, čo poviete?

Nový dizajn, nová platforma, preplňovaný motor a vyhlásenia o našportovejšom Civicu všetkých čias. Aj takáto môže byť desiata generácia typu od Hondy.

Existuje šanca, že kupé desiatej generácie sa dostane aj ku nám.

Honda sľubuje pre Civic desiatej generácie novú platformu a motor VTEC Turbo. Základ by mal tvoriť atmosférický štvorvalec. Z prevodoviek bude na výber 6 stupňový manuál alebo CVT. Žiadne bližšie informácie o výkonoch alebo technické údaje zatiaľ nepoznáme.

Honda plánuje ešte v tomto roku začať predávať sedan. V roku 2016 príde spomínané kupé a rovnako aj z Európy by mal doraziť 5 dverový hatchback. Honda však do budúcnosti plánuje „jeden Civic pre celý svet“ a teda možno sa dočkáme kupé verzie aj u nás. V roku 2016 to však takmer určite nebude.

Zdroj: tlačová správa

Prečítajte si aj: Ďalšou obeťou downsizingu je Honda